Հայտնի են «Շտապիր դառնալ Օրանժ» -ի հաղթողների անունները
Այսօր հայտնի դարձան «Շտապիր դառնալ Օրանժ» առաջարկի 3 հաղթողների անունները: Մարտի 11-ից 31-ն Orange-ի կողմից մեկնարկած Շարժական համարների տեղափոխելիության հատուկ www.1qayl.am կայքում նախապես գրանցված և ապրիլ ամսվա ընթացքում իր համարն Orange-ի ցանց տեղափոխած՝ յուրաքանչյուր բաժանորդ հնարավորություն ուներ ստանալ հատուկ նվեր՝ iPhone 5C: Ավետիկ Այվազյանը, Հասմիկ Բաբաջանյանը և Հայկ Հարությունյանն այն հաջողակներն էին, ովքեր այսօր իրենց նվերները ստացան Orange-ի գլխամասային գրասենյակում:
«Շարժական կապի համարների տեղափոխելիության մեկնարկը հայակական հեռահաղորդակցման շուկայի համար մեծ նշանակություն ունեցող քայլ էր, որն իրականացվեց ՀՀ պետական մարմինների և Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի կողմից: Ապրիլի մեկից բաժանորդներն իրենց նախընտրած օպերատորի ծառայություններից օգտվելու լիակատար ազատություն ունեն՝ առանց հեռախոսահամարը փոփոխելու անհրաժեշտության: Չնայած մեկնարկից ի վեր անցած կարճ ժամանակահատվածի՝ շուրջ 4447 բաժանորդ արդեն ներկայացրել են իրենց համարներն Orange-ի ցանց տեղափոխելու դիմումներ», ասաց Օրանժ Արմենիայի գլխավոր տնօրեն Ֆրանսիս Ժելիբտերը:
«Orange-ը համարների տեղափոխելիությունը ողջունել էր դեռևս մարտին՝ մեկնարկելով հատուկ տեղեկատվական արշավ, որի շրջանակներում մենք բացեցինք թեժ գիծ և ստեղծեցինք հատուկ վեբկայք: Մեկ ամսվա ընթացքում www.1qayl.am վեբկայք այցելել է ավելի քան 33 000 մարդ՝ համարների տեղափոխելիության մասին տեղեկատվություն ստանալով, նրանցից ավելի քան 3400 նախապես գրանցվել է: Նույն ժամանակահատվածում թեժ գիծը սպասարկել է ավելի քան 12 000 զանգ», հավելեց ընկերության Բրենդի և հաղորդակցության գծով տնօրեն Արամ Մկրտչյանը:
Հիշեցնենք, որ Orange-ը համարների տեղափոխելիության ծառայության մեկնարկը ողջունել էր՝ ներկայացնելով նոր «Արծիվ» ամսական բաժանորդագրույթունը, որը հնարավորություն է տալիս բոլոր շարժական կապի ցանցեր զանգել միևնույն մատչելի սակագնով: Ընկերությունը ներկայացել էր նաև հատուկ առաջարկներով՝ կանխավճարային և ամսական բաժանորդագրությունների նոր բաժանորդներին հնարավորություն ընձեռելով ստանալ հավելյալ րոպեներ և շարժական ինտերնետի ծավալ:

Orange summarizes the first results of Mobile Number Portability and reveals the winners of “Hurry to become Orange”
• 19-05-2014 14:11:22   | Armenia  |  Science and Technology
Today Orange has announced the names of the 3 winners of the “Hurry to become Orange” offer. Everyone, who preregistered from March 11 to April 1 on the special Mobile Number Portability www.1qayl.am website launched by Orange, and ported his number to the Orange network till the end of April, has had the chance to receive a special gift – iPhone 5C. Avetik Ayvazyan, Hasmik Babajanyan and Hayk Harutyunyan are the lucky ones who have received their gifts today in Orange premises.
“The launch of the Mobile Number Portability has been a very important step for the Armenian telecom market, undertaken by the Public authorities and the RA PSRC, as from the 1st of April the customers have the full freedom to choose the operators they prefer, without having the inconvenience to change their numbers. In spite of relatively short period since the launch of the service, already 4447 mobile customers have requested to port their numbers to Orange network”,- said Francis Gelibter the General Director of Orange Armenia.
“Orange welcomed Mobile Number Portability service already in March by launching an informative campaign, in the frame of which we opened a special hot line and created a dedicated website. During one month over 33 000 people have visited our  www.1qayl.am website and received information about Mobile Number Portability, more than 3400 have preregistered. Over 12’000 calls have been served through the Orange 055000222 hotline” said Aram Mkrtchyan, Brand and Communications Director of Orange Armenia.
To be noted that Orange has welcomed the launch of Mobile Number Portability service by launching a new tariff plan “Eagle” with minutes to all networks at exactly the same affordable rate. The company has as well introduced special offers for its customers of prepaid and monthly subscription services allowing them to receive additional minutes and MBs.