ԼՂՀ արտաքին գործերի նախարարն ընդունել է Երաժշտություն հանուն խաղաղության նախագծի մասնակիցներին
Փետրվարի 6-ին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանն ընդունել է Երաժշտություն հանուն խաղաղության միջազգային բարեգործական նախագծի մասնակիցներին, ովքեր Արցախ են ժամանել Հարավային Կովկասում շրջագայության շրջանակներում:
Հանդիպման ընթացքում երաժիշտները ներկայացրել են նախագծի նպատակները՝ նշելով, որ հետկոնֆլիկտային գոտիներում բարեգործական համերգների ու վարպետության դասերի միջոցով իրենց ներդրումն են ունենում խաղաղության ամրապնդման գործում:
ԼՂՀ ԱԳՆ տեղեկատվության և  հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից հայտնում են, որ Կարեն Միրզոյանն իր հերթին նշել է, որ արվեստը չի ճանաչում սահմաններ և ընդգծել քաղաքական ու կրոնական տարբեր հայացքների տեր մարդկանց համախմբմանն ուղղված նման նախագծերի կարևորությունը:

Глава МИД НКР принял участников проекта «Музыка за мир»
6 февраля министр иностранных дел Нагорно-Карабахской Республики Карен Мирзоян принял участников международного благотворительного проекта «Музыка за мир», прибывших в Арцах в рамках тура по Южному Кавказу.
В ходе встречи музыканты представили цели проекта, отметив, что посредством благотворительных концертов и мастер-классов в постконфликтных зонах они вносят свой вклад в дело укрепления мира.
Карен Мирзоян, в свою очередь, отметил, что искусство не признает границ, и подчеркнул важность подобных проектов, направленных на  объединение людей различных политических и религиозных взглядов.