Խաչատրյանական մրցույթի իլյուստրացիայի հեղինակը ապագա վիրաբույժ է
Արամ Խաչատրյանի անվան 11-րդ միջազգային մրցույթը ներկայանում է գեղեցիկ իլյուստրացիայով, որի հեղինակը Դավիթ Արծրունին է։
22-ամյա Դավիթը ծնվել է Գավառ քաղաքում։ Սովորում է Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարանի 5-րդ կուրսում, ապագա վիրաբույժ է։ Մասնագիտությանը զուգահեռ Դավիթ Արծրունին զբաղվում է նաև նկարչությամբ. «Էսքուիզ» նկարչական ստուդիայի հիմնադիրն է։
Ավելի վաղ Խաչատրյանի անվան միջազգային մրցույթը հրավիրել էր բոլոր հետաքրքրված անձանց և համապատասխան որակավորում ունեցող մասնագետներին՝ մասնակցելու մեծն կոմպոզիտոր Խաչատրյանի դիմանկարի թեմայով ներկայացվող նկարազարդման (իլյուստրացիա) մրցույթին: Լավագույն տարբերակը պետք է օգտագործվեր մրցույթի բոլոր գովազդային նյութերի վրա։ Բազմաթիվ դիմողներից ՀՀ մշակույթի նախարարությունը հաստատել է հենց Դավիթ Արծրունու իլյուստրացիան, որի միջոցով այս օրերին ներկայացվում է մշակութային այս իրադարձությունը։

Автор иллюстрации хачатуряновского конкурса будущий хирург!
11-ый Международный конкурс имени Хачатуряна в этом году представлен красивой иллюстрацией, автором которой является Давид Арцруни.
22-летний Давид родом из Гавара. Учится на 5-ом курсе Ереванского государственного медицинского университета имени Мхитара Гераци, он – будущих хирург. Наряду с медициной, Давид увлекается также живописью, является основателем художественной студии «Эскиз».
Ранее, все заинтересованные и высококвалифицированные специалисты были приглашены Международным конкурсом имени Арама Хачатуряна принять участие в конкурсе иллюстраций на тему портрета великого композитора Хачатуряна. Планировалось использовать лучший из вариантов на всей рекламной продукции конкурса. Из многих представленных проектов Министерством культуры РА лучшей была признана работа именно Давида!