Խաչատրյանական մրցույթի իլյուստրացիայի հեղինակը ապագա վիրաբույժ է
Արամ Խաչատրյանի անվան 11-րդ միջազգային մրցույթը ներկայանում է գեղեցիկ իլյուստրացիայով, որի հեղինակը Դավիթ Արծրունին է։
22-ամյա Դավիթը ծնվել է Գավառ քաղաքում։ Սովորում է Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարանի 5-րդ կուրսում, ապագա վիրաբույժ է։ Մասնագիտությանը զուգահեռ Դավիթ Արծրունին զբաղվում է նաև նկարչությամբ. «Էսքուիզ» նկարչական ստուդիայի հիմնադիրն է։
Ավելի վաղ Խաչատրյանի անվան միջազգային մրցույթը հրավիրել էր բոլոր հետաքրքրված անձանց և համապատասխան որակավորում ունեցող մասնագետներին՝ մասնակցելու մեծն կոմպոզիտոր Խաչատրյանի դիմանկարի թեմայով ներկայացվող նկարազարդման (իլյուստրացիա) մրցույթին: Լավագույն տարբերակը պետք է օգտագործվեր մրցույթի բոլոր գովազդային նյութերի վրա։ Բազմաթիվ դիմողներից ՀՀ մշակույթի նախարարությունը հաստատել է հենց Դավիթ Արծրունու իլյուստրացիան, որի միջոցով այս օրերին ներկայացվում է մշակութային այս իրադարձությունը։

The Author of the Competition’s Illustration is a Future Surgeon!
The 11th Aram Khachaturian International Competition is represented with Khachaturian’s beautiful illustration by Davit Artsruni.
22-year-old David hails from Gavar. He is the 5th course student of Yerevan State Medical University, Davit is a future surgeon. Along with medicine, David is interested in painting, he is the founder of "Esquis" art studio.
Earlier, the Aram Khachaturian International Competition invited all the interested and highly qualified professionals to take part in the competition of illustration on Khachaturian's portrait theme. The best variant would be used on all advertising materials of the competition. Davit’s work was recognized the best among all the presented variants by the RA Ministry of Culture.