ԼՂՀ ԱԳ նախարարը մասնակցել է Ռուսաստանի հայերի միության համագումարին
Հոկտեմբերի 11-ին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանը Մոսկվայում մասնակցել է «Ռուսաստանի հայերի միություն» (ՌՀՄ) համառուսական հասարակական կազմակերպության 5-րդ համագումարին:
Համագումարում Կարեն Միրզոյանն ընթերցել է ԼՂՀ Նախագահ Բակո Սահակյանի ողջույնի ուղերձը, որում մասնավորապես  նշվում է  ՌՀՄ ներդրումն Արցախի և Ռուսաստանի միջև բարեկամական կապերի ամրապնդմանը, ինչպես նաև աջակցությունը ԼՂՀ-ում կարևոր նախագծերի իրականացմանը և Արցախի մասին անաչառ տեղեկատվության տարածմանը:
Նույն օրը ԼՂՀ ԱԳՆ ղեկավարը Կրեմլի պետական ​​պալատում մասնակցել է 2014թ. ՌՀՄ-ի կողմից հաստատված «Համաձայնություն» միջազգային մրցանակի հանձնման հանդիսավոր արարողությանը:

NKR Foreign Minister Took Part in the Congress of the Union of Armenians of Russia
On October 11, in Moscow, Minister of Foreign Affairs of the Nagorno Karabakh Republic Karen Mirzoyan took part in the 5th Congress of the All-Russian public organization 'Union of Armenians of Russia'(UAR).
At the Congress, Karen Mirzoyan read out the address of NKR President Bako Sahakyan, which, in particular, noted the contribution of the UAR to the stregthening of friendly relations between Artsakh and Russia, as well as the implementation of important projects in the NKR and assistance in disseminating truthful  information about Artsakh.
On the same day, at the State Kremlin Palace, the NKR Foreign Minister participated in the solemn ceremony of conferring the UAR’s “Soglasie” (Concord) International Award established in 2014.