ԼՂՀ ԱԳ նախարարը մասնակցել է Ռուսաստանի հայերի միության համագումարին
Հոկտեմբերի 11-ին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանը Մոսկվայում մասնակցել է «Ռուսաստանի հայերի միություն» (ՌՀՄ) համառուսական հասարակական կազմակերպության 5-րդ համագումարին:
Համագումարում Կարեն Միրզոյանն ընթերցել է ԼՂՀ Նախագահ Բակո Սահակյանի ողջույնի ուղերձը, որում մասնավորապես  նշվում է  ՌՀՄ ներդրումն Արցախի և Ռուսաստանի միջև բարեկամական կապերի ամրապնդմանը, ինչպես նաև աջակցությունը ԼՂՀ-ում կարևոր նախագծերի իրականացմանը և Արցախի մասին անաչառ տեղեկատվության տարածմանը:
Նույն օրը ԼՂՀ ԱԳՆ ղեկավարը Կրեմլի պետական ​​պալատում մասնակցել է 2014թ. ՌՀՄ-ի կողմից հաստատված «Համաձայնություն» միջազգային մրցանակի հանձնման հանդիսավոր արարողությանը:

Глава МИД НКР принял участие в съезде Союза армян России
11 октября министр иностранных дел Нагорно-Карабахской Республики Карен Мирзоян в Москве принял участие в 5-м съезде Общероссийской общественной организации «Союз армян России» (САР).
На съезде Карен Мирзоян зачитал приветственное послание президента НКР Бако Саакяна, в котором, в частности, отмечается вклад САР в укреплении дружественных связей между Арцахом и Россией, а также в содействии осуществлению в НКР важных проектов и оказании помощи в распространении объективной информации об Арцахе.
В тот же день глава МИД НКР в Государственном Кремлевском Дворце принял участие в торжественной церемонии вручения Международной премии «Согласие», учрежденной САР в 2014 году.