Մրցավարին հարվածած ադրբեջանցի ֆուտբոլիստը որակազրկվել է 2 տարով
2 տարով կասեցվել է «Վիրաժ» մինի-ֆուտբոլային ակումբի ադրբեջանցի ֆուտբոլիստ Սարհան Միքայիլովի  ֆուտբոլային գործունեությունը  խաղի ընթացքում մրցավարին հարվածելու պատճառով:
Ինչպես տեղեկացնում է lenta.ru-ն` վկայակոչելով Ռուսաստանի ֆուտբոլի միության (ՌՖՄ) կարգապահական կոմիտեի ղեկավար Արթուր Գրիգորյանցին, ՌՖՄ կարգապահական կոմիտեի կազմակերպած հանդիպմանը հրավիրված են եղել թե մրցավարը, թե ֆուտբլիստը, սակայն նրանք չեն ներկայացել:
Պարզվել է, որ Միքայիլովը միաժամանակ և ֆուտբոլիստ է, և մարզչական շտաբի անդամ: Որակազրկումը տարածվում է նրա երկու պաշտոնների վրա:
Հիշեցնենք, որ հոկտեմբերի 31-ին «Կուրգան» -«Բիրաժ» (6:3) խաղի ժամանակ Միքայիլովը հարվածել է մրցավարի դեմքին իրեն կարմիր քարտ ցույց տալու համար:

Ударивший судью азербайджанский футболист дисквалифицирован на два года
Игрок мини-футбольного клуба «Вираж» азербайджанец Сархан Микаилов отстранен от любой деятельности, связанной с футболом, на два года за удар арбитра во время матча.
Об этом сообщает lenta.ru со ссылкой на главу контрольно-дисциплинарного комитета Российского футбольного союза (КДК РФС) Артура Григорьянца.
На заседание КДК РФС были приглашены как арбитр, так и игрок, но они не явились. Было установлено, что Микаилов одновременно является и игроком, и членом тренерского штаба. Дисквалификация распространяется на обе его должности.
31 октября во время матча «Курган» — «Вираж» (6:3) Микаилов ударил судью в лицо после того, как ему была показана красная карточка.