Բակո Սահակյանն ընդունել է Երեւանի քաղաքապետարանի պատվիրակությանը՝ քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի գլխավորությամբ
• 15-07-2016 12:56:56   | Արցախ (ԼՂՀ)  |  Քաղաքական
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 15-ին ընդունել է Երեւանի քաղաքապետարանի պատվիրակությանը՝ քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի գլխավորությամբ:
Հանդիպմանը քննարկվել են Երեւանի եւ ԼՂՀ մայրաքաղաքի ու շրջանների միջեւ համագործակցությանն առնչվող հարցեր:
Երկրի ղեկավարը բարձր է գնահատել Հայաստանի Հանրապետության մայրաքաղաքի հետ հաստատված ամուր կապերը՝ ընդգծելով, որ այդ փոխգործակցության շրջանակներում Արցախում հաջողությամբ իրականացվել եւ իրականացվում են բազմաթիվ ծրագրեր:
Հանդիպմանը մասնակցում էին փոխվարչապետ Արթուր Աղաբեկյանը, Ստեփանակերտի քաղաքապետ Սուրեն Գրիգորյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Bako Sahakyan received the delegation of the Yerevan city administration at the head of its mayor Taron Margaryan
• 15-07-2016 12:56:56   |   |  Politics
On 15 July Artsakh Republic President Bako Sahakyan received the delegation of the Yerevan city administration at the head of its mayor Taron Margaryan.
Issues related to the cooperation between Yerevan and the NKR capital and regions were discussed during the meeting.
The Head of the State rated high firm ties with the Armenian capital underlining that various programs have been successfully implemented in Artsakh within the frameworks of this cooperation.
Vice-premier Arthur Aghabekyan, mayor of Stepanakert Souren Grigoryan and other officials partook at the meeting.