ԱՄՆ-ում պատրաստ չեն Ռուսաստանի հետ հարաբերությունների կարգավորմանը
ԱՄՆ-ում առայժմ պատրաստ չեն Ռուսաստանի հետ հարաբերությունների կարգավորմանը: korrespondent.net-ի փոխանցմամբ` այդ մասին հայտարարել է ԱՄՆ-ի պետքարտուղարության Ջոն Քրբրին:
<<Մեր հայացքները չեն փոխվել, առայժմ ժամանակը չէ մեծ խնդիրների պատճառով վերադառնալ Ռուսաստանի հետ սովորական հարաբերություններին` հաշվի առնելով մեր մտավախությունները Ուկրաինայում Ռուսաստանի գործողությունների հետ, նրա կողմից Ղրիմի շրջափակումը և վեճերը, Մինսկի համաձայնագրերի իրականացման շարունակվող գործընթացը>>,- ասել է նա:
Միևնույն ժամանակ Քիբրին ընդունել է, որ Մինսկի համաձայնագրերի իրականացման հարցում նկատվել է էական առաջընթաց, չնայած առջևում լիքը աշխատանք կա կատարելու:

• 31-08-2016 11:26:38   | США  |  Международные новости
США пока не готовы к нормализации отношений с Россией. Об этом заявил представитель Госдепартамента США Джон Кирби, передает Укринформ.
"Наши взгляды не изменились: пока не время возвращаться к обычным отношениям с Россией из-за большого круга вопросов, учитывая наши опасения по поводу действий РФ в Украине, оккупацию ею Крыма и споры, продолжающиеся в процессе воплощения Минских соглашений", - сказал он.
При этом Кирби признал, что в осуществлении Минских договоренностей наметился определенный прогресс, хотя впереди еще много работы.
"Недавно процесс имплементации Минских соглашений прогрессировал с обеих сторон, впрочем надо больше", - подчеркнул он.