16-11-2016 13:24:15 | Թուրքիա | Միջազգային
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թաիբ Էրդողանը հաղորդել է, որ Իսրայելում Թուրքիայի դեսպանի պաշտոնում ընտրվել է վարչապետի միջազգային հարցերով խորհրդական Քեմալ Օքեմը:
tass.ru-ի փոխանցմամբ` այդ մասին նա հայտնել է Անկարայում և տեղեկացրել, որ Իսրայելն էլ իր հերթին դեսպան է նշանակել Թուրքիայում:
Ինչպես հայտնի է դարձել նոյեմբերի 15-ին, Իսրայելի արտգործնախարարությունը Լոնդոնում իր դեսպանատան խորհրդական և Ադրբեջանում նախկին դեսպան Էյթան Նաեին նշանակել է Թուրքիայում դիվանագիտական առաքելության ղեկավար:
Թուրքական դիվանագիտությունը նախատեսում է կարճ ժամկետներում ավարտել դիվանագիտական առաքելություն իրականացնողների նշանակումը:

• 16-11-2016 13:24:15   |   |  Международные новости
Президент Турции Тайип Эрдоган сообщил, что на должность посла Турции в Израиле выбран советник премьер-министра по международным делам Кемаль Окем. Об этом он заявил в среду в Анкаре перед вылетом в Пакистан, куда он направляется с визитом.
"Мы назначаем послом в Израиль господина Кемаля Окема, советника нашего премьер-министра. Израильская сторона также назначила своего посла", - сказал Эрдоган.
Как стало известно 15 ноября, МИД Израиля назначило советника-посланника своего посольства в Лондоне и бывшего посла в Азербайджане Эйтана Наэ главой дипмисии в Турции.
Турецкая дипломатия рассчитывает завершить процедуру назначения глав дипмиссий в короткие сроки. В скором времени, как отмечают диписточники, на обоюдной основе будут запрошены агреманы (одобрение кандидатур правительствами двух стран - прим. корр. ТАСС).