Հալեպում զինված ընդդիմությունը հրաժարվում է զենքը վայր դնել
Զինված ընդդիմադիր խմբավորումները միավորվել են «Հալեպի բանակ»-ում և հրաժարվում են զենքը վայր դնել` չնայած նրան, որ քաղաքի արևելյան շրջանները շրջափակված են սիրիական զորքերի կողմից:
tass-ի փոխանցմամբ` Սիրիական ազատ բանակի այսպես կոչված պաշտոնական ներկայացուցիչը  հայտարարել է, որ զինյալները շարունակելու են ճակատամարտը և չեն լքի արևելյան թաղամասերը:
Նրա խոսքերով` զիջման մասին խոսք լինել չի կարող:
Սիրիական ազատ բանակի ներկայացուցիչը նշել է, որ ավազակախմբերը ետ են մղել կառավարական զորքերի հարձակումը Շեյխ Սաիդ շրջանում:
Նշվում է, որ սիրիական բանակից մեկ շաբաթից էլ քիչ ժամանակ է պահանջվել, որպեսզի գրավեն Արևելյան Հալեպի հյուսիսային կեսը, որտեղ ավազակախմբերն իրենց վերահսկողությունը հաստատել էին 2012 թվականից: Անցկացված գործողությունների արդյունքում փրկվել են տասնյակ հազարավոր խաղաղ բնակիչներ:

• 01-12-2016 13:54:49   | Сирия  |  Общество
Группировки вооруженной оппозиции объединились в "Армию Алеппо" и отказываются сложить оружие, несмотря на окружение сирийскими войсками восточных районов города.
Как заявил в четверг телеканалу "Аль-Арабия" официальный представитель так называемой Сирийской свободной армии (ССА) Закария Малахифджи, боевики "будут продолжать битву и не покинут восточных кварталов".
По его словам, "ни о какой капитуляции речи не идет". Представитель ССА утверждал, что бандформирования отбили атаку правительственных сил на район Шейх-Саид в юго-восточной части мегаполиса.
Сирийской армии потребовалось меньше недели на то, чтобы занять северную половину Восточного Алеппо (45 кв. км), где бандформирования хозяйничали с 2012 года. В результате проведенной операции были спасены десятки тысяч мирных граждан. Войска и отряды ополченцев продвигаются сейчас вглубь города и подошли вплотную к оплотам группировок "Ахрар аш-Шам" и "Катаиб Абу Аммара" в районах Эс-Суккари, Мешхед и Эль-Амирия.