Պուտինը և Եգիպտոսի նախագահը քննարկել են օդային հաղորդակցությունը վերականգնելու հարցը
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը և Եգիպտոսի առաջնորդ Աբդել Ֆաթահ աս Սիսին քննարկել են մոտ ապագայում երկու երկրների միջև օդային հաղորդակցությունը վերականգնելու հարցը:
gazeta-ի փոխանցմամբ` այդ մասին հայտնում է Կրեմլի պաշտոնական կայքը:
Հաղորդագրությունում, մասնավորապես, նշվում է. «Անդրադարձ է կատարվել ռուս-եգիպտական համագործակցության մի շարք արդի հարցերին և նախևառաջ մոտ ապագայում Մոսկվայի և Կահիրեյի միջև կանոնավոր չվերթների վերսկսման ծրագրին»:
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ Ռուսաստանից ավիաանվտանգության փորձագետները դեկտեմբերի 28-ին սկսել են ստուգել Կահիրեյի օդանավակայանը: Յոթ հոգուց բաղկացած ռուսական պատվիրակությունը Կահիրե է ժամանել դեկտեմբերի 27-ի երեկոյան: Նրանք ստուգումներ են անցկացնում աշնանը բացված երկրորդ տերմինալում: Ակնկալվում է, որ այն ծառայություններ կմատուցի ռուս զբոսաշրջիկներին երկու երկրների միջր օդային հաղորդակցությունը վերականգնելուց հետո:

• 29-12-2016 14:48:00   |   |  Общество
Президент России Владимир Путин и глава Египта Абдель Фаттах ас-Сиси обсудили планы по возобновлению в ближайшей перспективе авиасообщения между двумя странами. Об этом сообщается на сайтеКремля.
«Затронуты некоторые актуальные вопросы российско- египетского сотрудничества, прежде всего - планы возобновления в ближайшей перспективе регулярного авиасообщения между Москвой и Каиром», — говорится в сообщении.
Ранее сообщалось, что специалисты по авиабезопасности из России 28 декабря приступили к проверкам в международном аэропорту Каира.
Российская делегация в составе семи человек прибыла в Каир из Афин вечером 27 декабря. Они проводят проверку специального оборудования и мер безопасности во втором терминале, который был открыт осенью. Ожидается, что он будет обслуживать российских туристов после восстановления авиасообщения между Россией и Египтом.