ԱՄՆ սենատորները կողմ են Ռուսաստանի նկատմամբ պատժամիջոցների խստացմանը
Մի քանի ամերիկացի կոնգրեսականներ Ռուսաստանի դեմ կիրառված պատժամիջոցները համարում են անբավարար և հայտարարում, որ ջանքեր են գործադրելու դրանց ընդարձակման համար:
korrespondent.net-ի փոխանցմամբ` սենատորներ` Ջոն Մաքքեյնը և Լինդսի Գրեմը համատեղ հայտարարել են, որ կոնգրեսի նոր կազմում իրենք բոլոր ջանքերը գործադրելու են, որպեսզի Ռուսաստանի նկատմամբ կիրառվող պատժամիջոցներն ավելի խիստ լինեն:
Նրանց կարծիքով` ԱՄՆ նախագահ Բարաք Օբամայի կողմից հայտարարված պատժամիջոցները Ռուսաստանի համար այնքան էլ «մեծ գին» չեն ներկայացնում, որը նա վճարում է նախագահական ընտրություններում խառնվելու համար:
The Hill-ը հաղորդում է, որ ՌԴ-ի նկատմամբ սահմանափակումների խստացման է փորձելու հասնել նաև սենատոր Բեն Կարդինը:

Сенаторы в США за ужесточение санкций против РФ
Некоторые американские конгрессмены назвали санкции, введенные против РФ, недостаточными и заявляют, что приложат усилия к их расширению, передает Associated Pres.
"Мы возглавим усилия в конгрессе нового состава, чтобы ввести против России еще более сильные санкции", − совместно заявили сенаторы Джон Маккейн и Линдси Грэм.
По их мнению, объявленные президентом США Бараком Обамой санкции являются "небольшой ценой" для России, чтобы заплатить за вмешательство в президентские выборы.
The Hill сообщает, что ужесточения ограничительных мер против РФ собирается добиваться и сенатор-демократ Бен Кардин.