Հնդկաստանի հյուսիսում զինված բախումների արդյունքում ահաբեկիչ է սպանվել
Հնդկաստանի հյուսիսում Բանդիպոր շրջանում կառավարական զորքերի հետ մի խումբ զինյալների բախման արդյունքում մեկ ահաբեկիչ է սպանվել:
tass-ի փոխանցմամբ` այդ մասին հայտնել է Ջամու և Քաշմիր նահանգների ոստիկանությունը, որի տվյալներով` ևս մեկ զինծառայող ստացել է մարմնական վնասվածքներ:
Համաձայն իրավապահ մարմինների տեղեկությունների` ստանալով Քաշմիրյան հովտի հյուսիսում գտնվող Հաջին գյուղում ահաբեկիչների ներկայության մասին լուրերը, անվտանգության ուժերը շրջափակել են այն և սկսել մաքրել շրջանը:
Հայտնաբերված ավազակախմբերը կրակ են բացել: Այս պահին ահաբեկիչների չեզոքացման գործողությունը շարունակվում է:

10-01-2017 14:55:42 | | Общество
Один террорист убит в столкновении правительственных войск с группой боевиков в округе Бандипора на севере Индии. Об этом сообщила полиция штата Джамму и Кашмир. По его данным, также ранение получил один военнослужащий.
Согласно информации правоохранительных органов, получив сведения о присутствии боевиков в деревне Хаджин на севере Кашмирской долины, силы безопасности оцепили и начали прочесывать район. Обнаруженные злоумышленники открыли огонь. Операция по нейтрализации террористов продолжается.
В штате Джамму и Кашмир, единственном индийском штате, большинство населения которого составляют мусульмане, активно действуют сепаратисты, выступающие за независимость или присоединение к Пакистану. При этом в Кашмире между Индией и Пакистаном нет официальных границ: армии двух государств разделяет линия контроля.