Բակո Սահակյանն ընդունել է դիտորդական առաքելություն իրականացնելու նպատակով Արցախ ժամանած՝ ԱՄՆ-ի, ՌԴ, Կանադայի, Գերմանիայի, Արգենտինայի եւ Ուրուգվայի պատվիրակությունների անդամներին
• 21-02-2017 20:13:28   | Արցախ (ԼՂՀ)  |  Քաղաքական
Նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 21-ին ընդունել է Սահմանադրական հանրաքվեի ընթացքում դիտորդական առաքելություն իրականացնելու նպատակով Արցախ ժամանած՝ ԱՄՆ-ի, Ռուսաստանի Դաշնության, Կանադայի, Գերմանիայի, Արգենտինայի եւ Ուրուգվայի պատվիրակությունների անդամներին, որոնց կազմում էին խորհրդարանականներ, դիվանագետներ, քաղաքական գործիչներ, գիտահետազոտական շրջանակների եւ քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչներ, լրագրողներ:
Երկրի ղեկավարը կարեւորել է արտերկրից ժամանած պատվիրակությունների դիտորդական առաքելության նշանակությունը մեր հանրապետությունում ժողովրդավարական ինստիտուտների ամրապնդման, տարբեր երկրներում Արցախի մասին ճշմարտացի տեղեկությունների ներկայացման եւ երկկողմ հարաբերությունների զարգացման տեսանկյուններից:
Հանդիպումների ընթացքում արծարծվել են նաեւ ԼՂՀ պետականաշինությանը, արտաքին եւ ներքին քաղաքականությանը, տարածաշրջանային գործընթացներին վերաբերող մի շարք հարցեր:

Bako Sahakyan received members of the delegations from the USA, Russian Federation, Canada, Germany, Argentina and Uruguay consisting of parliamentarians, diplomats, political figures
• 21-02-2017 20:13:28   |   |  Politics
On 21 February President Bako Sahakyan received members of the delegations from the USA, Russian Federation, Canada, Germany, Argentina and Uruguay consisting of parliamentarians, diplomats, political figures, representatives of scientific-research circles and civil society, as well as journalists, who had arrived in Artsakh to carry out an observation mission at the Constitutional Referendum.
The Head of the State highlighted the importance of the observation mission carried out by foreign delegations from the viewpoints of consistent development of democratic institutions in our republic, presenting objective information about Artsakh in various countries and cementing bilateral relations.
Issues related to the NKR state-building process, domestic and foreign policies and regional trends were touched upon during the meetings too.