«Ամերիա» ՓԲԸ-ն ի թիվս ԱՊՀ իրավաբանական շուկայի մյուս<br /> առաջատարների ընդգրկվել է CIS LCN նոր մասնագիտական ցանցի կազմում<br />
«Ամերիա» ՓԲԸ-ն ի թիվս ԱՊՀ իրավաբանական շուկայի մյուս
առաջատարների ընդգրկվել է CIS LCN նոր մասնագիտական ցանցի կազմում
• 10-11-2009 13:30:00   | Հայաստան  |  Տնտեսություն
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Ինը առաջատար իրավաբանական ընկերություններ` Հայաստանից (Ameria), Ադրբեջանից (FINA LLP), Բելառուսից (Վլասովա, Միխել եւ գործընկերներ), Ղազախստանից (Aequitas), Ղրղզստանից (Kalikova & Associates), Մոլդավիայից (Turcan & Turcan), Ռուսաստանից (Եգորով, Պուգինսկի, Աֆանասեւ եւ գործընկերներ), Թուրքմենստանից (ACT) եւ Ուկրաինայից (RULG Ukrainian Legal Group), հայտարարում են CIS Leading Counsel Network (LCN) նոր մասնագիտական ցանցի ստեղծման մասին: «Ամերիա» ՓԲԸ-ից ստացված հաղորդագրության համաձայն, CIS LCN-ն կընդլայնի այս արագ զարգացող տարածաշրջանի շուկայում խորհրդատվական ծառայություններ մատուցելու հնարավորությունները եւ թույլ կտա մասնակից ընկերություններին արդյունավետ աշխատանք իրականացնել հաճախորդների հաճախորդների հետ` իրենց ազգային իրավաբանական դաշտից դուրս: Ցանցը, որը գլխավորում է մասնակից ընկերությունների ղեկավարների թվից հաջորդականության կարգով, նպատակադրվել է ստեղծել միջազգային մասնագիտական չափանիշների եւ մասնակից ընկերությունների` իրենց ազգային շուկաներում ձեռք բերված առանձնահատուկ փորձի համադրությունը: Այս շուկաները միջազգաին ներդրումային հանրության համար շարունակաբար էլ ավելի մեծ հետաքրքրություն են առաջացնում: LCN-ի առաջին նախագահ է ընտրվել Իրինա Պալիաշվիլին` ուկրաինական RULG-Ukrainian Legal Group իրավաբանական ֆիրմայի նախագահը, ԱՊՀ երկրների իրավաբանական ընկերությունների ֆորումի հիմնադիրը եւ համանախագահը: Ֆորումն ամեն տարի հավաքում է իրավաբանական ընկերությունների ղեկավարներին ԱՊՀ երկրներից եւ ողջ աշխարհից: Սեպտեմբերի 28-ին կայացած LCN-ի հիմնադիր ժողովի պատվավոր հյուրերն էին Hengeler Mueller գերմանական առաջատար իրավաբանական ընկերության ներկայացուցիչ Օլեգ Լուզանովը եւ Bredin Prat ֆրանսիական առաջատար իրավաբանական ընկերության ներկայացուցիչ Պատրիկ Ջեւոլսկին, որոնք իրենց գործընկերների հետ կիսեցին Եվրոպայում գործընկերական ցանցի ստեղծման իրենց փորձը, որը հայտնի է Best Friends Network անվանումով եւ նմուշ է հանդիսանում LCN-ի հետագա զարգացման համար: LCN-ի մասնակիցներն ունեն արդյունավետ համագործակցության բազմամյա փորձ: Ցանցի ներքո նրանց միավորումը ժամանակով ստուգված այդ հարաբերությունները վեր կհանի մի նոր մակարդակի հարթության վրա, ինչը հնարավորություն կտա հաճախորդներին առաջարկել համատեղ աշխատանքային խմբերի ծառայություններ` դինամիկ զարգացող այդ տարածաշրջանի ամբողջ տարածքում: LCN-ի մասնակից ընկերությունների ռեսուրսների միավորումը կընդլայնի վերջիններիս հնարավորությունները օգտվելու իրավաբանական ընկերությունների գործունեության ոլորտում տեխնիկական հագեցվածության վերջին նվաճումներից, տվյալների կառավարման եւ կադրերի պատրաստման համակարգերից: Ավելին, նախատեսվում են ամենամյա կրթական ծրագրեր LCN-ի մասնակից ընկերությունների իրավաբանների համար, ինչպես նաեւ պարբերական սեմինարներ հաճախորդների համար, որոնց շնորհիվ վերջիններն աննախադեպ հասանելիության հնարավորություն կստանան ԱՊՀ տնտեսական տարածաշրջանի ազգային շուկաների մասին տեղեկատվությանը: Անդամակցությունը LCN-ին չի պարտադրում մասնակիցների համար համագործակցության բացառիկ պարտավորություններ: Նրանք կարող են հարաբերություններ հաստատել ցանցի անդամ չհանդիսացող ցանկացած ընկերության հետ: Տեղեկանք. «Ամերիա» ՓԲԸ Ամերիան հիմնադրվել է 1998թ., հանդիսանում է Հայաստանում խորհրդատվական առաջատար կազմակերպություն: Այն հանդես է գալիս որպես ֆինանսական, իրավաբանական եւ ռազմավարական խորհրդատու եւ գործընկեր պետական եւ մասնավոր հատվածների հաճախորդների, ինչպես նաեւ Հայաստանի եւ Հարավային Կովկասի միջազգային կազմակերպությունների համար: «Ամերիա»-ն տրամադրում է խորհրդատվական ծառայություններ հինգ ուղղություններով` գործարար խորհրդատվություն, իրավաբանական խորհրդատվություն, հաշվապահական եւ հարկային խորհրդատվություն, ֆինանսաներդրումային խորհրդատվություն:

Ameria CJSC in addition to other leaders of CIS law market<br /> included in CIS LCN new professional network<br />
Ameria CJSC in addition to other leaders of CIS law market
included in CIS LCN new professional network
• 10-11-2009 13:30:00   | Armenia  |  Economy
YEREVAN, NOVEMBER 10, NOYAN TAPAN. Nine leading law firms from the countries of the CIS (Commonwealth of Independent States) economic region, Ameria from Armenia, FINA LLP from Azerbaijan, Vlasova, Mikheil & Partners from Belarus, Aequitas from Kazakhstan, Turcan & Turcan from Moldova, Yegorov, Puginski, Afanasyev & Partners from Russia, ACT from Turkmenistan and RULG Ukrainian Legal Group from the Ukraine announce the launch of a new alliance The CIS Leading Counsel Network, which aims to transcend the national boundaries and offer clients a seamless advice across these fast developing markets. According to Ameria CJSC, CIS LCN takes to a new level their time-tested relationships and offers clients integrated teams in these dynamic and challenging jurisdictions. The network, chaired by a rotating chairperson from participating firms, aims to combine the highest international professional standards with a unique local insight in these regions, which are increasingly attracting international investments. The inaugural meeting of the LCN members, hosted by Egorov Puginsky Afanasiev & Partners, the 2009 Law Firm of the Year in Russia and CIS by The Lawyer European Awards, in Moscow on 28 September, elected Ms Irina Paliashvili as first Chair of the Network. She is the president of RULG Ukrainian Legal Group and founder and co-chair of the CIS Local Counsel Forum, an informal annual conference of managing and senior partners of the CIS and international law firms. Representatives of a leading German law firm Hengeler Mueller, Mr Oleg de Lousanoff, and a leading French law firm Bredin Prat, Mr Patrick Dziewolski, have attended the inaugural meeting as guests of honor and shared their experience of building up a Best Friends Network in Europe as a model to be followed by the CIS Leading Counsel Network. LCN members have a long history of successful collaboration. The alliance takes to a new level their time-tested relationships and offers clients integrated teams in these dynamic and challenging jurisdictions. LCN will offer members a platform to pull resources to get the latest in law firm technology, training and knowledge management systems. The network will also offer annual training programs for the associates of the participating law firms and regular seminars for clients, giving unique perspective on the local markets across the CIS. Member law firms of the LCN are not exclusively bound and are free to work with non-member firms. Founded in 1998, Ameria is a leading advisory firm in Armenia. It acts as a financial, legal and strategic development counsel and partner to the public and private sectors, as well as to international organizations in Armenia and the South Caucasus. Ameria advises its clients through an effective structure of five advisory units comprising Management Advisory Services, Legal Practice, Assurance and Taxation, and Investment Banking.