Եգիպտական փոստը դադարեցրել է բոլոր գործողությունները Կատարի հետ
Եգիպտական փոստը դադարեցնում է բոլոր գործողությունները Կատարի հետ կապված: tass-ի փոխանցմամբ` այդ մասին հաղորդել է Արաբական հանարպետության փոստային բաժանմունքը:
Ինչպես նշվում է, համապատասխան որոշումն ընդունվել է էմիրությունների հետ դիվանագիտական հարաբերությունների խզման պատճառով:
Ավելի վաղ, ութ պետություններ` Բահրեյնը, Արաբական Միացյալ Էմիրությունները, Սաուդյան Արաբիան, Եգիպտոսը, Եմենը, Լիբիայի ժամանակավոր կառավարությունը, Մալդիվյան և Մավրիկայի Հանրապետությունները հայտարարել էին Կատարի հետ դիվանագիտական հարաբերությունների խզման մասին, քանի որ վերջինս աջակցել է Դոհայի ահաբեկչությանը և ծայրահղական գաղափարախոսությանը, ինչպես նաև թշնամական քաղաքականություն և միջամտություն է ցուցաբերել արաբական պետությունների գործերի մեջ:
Նշվում է, որ որոշ երկրներ էլ հայտարարել են այլ միջոցառումների մասին, այդ թվում ծովային և օդային հաղորդակցությունների դադարեցում, բանկային համագործակցությա սառեցում, Կատարի քաղաքացիների ու դիվանագետների արտաքսում:

• 06-06-2017 16:38:46   |   |  Общество
Египетская почта прекращает все операции с Катаром. Об этом сообщило Почтовое управление арабской республики.
Как отмечается, соответствующее решение принято в связи с прекращением дипломатических отношений с эмиратом.
Ранее восемь государств - Бахрейн, ОАЭ, Саудовская Аравия, Египет, Йемен, временное правительство Ливии, Мальдивская Республика и Республика Маврикий - объявили о разрыве дипотношений с Катаром из-за поддержки Дохой терроризма и экстремистской идеологии, его враждебной политики и вмешательства в дела арабских государств.
Ряд стран заявил о принятии серии других мер, в том числе прекращении морского и авиасообщения, остановке банковских операций, высылке дипломатов и подданных Катара.