Շարունակում ենք պահանջել ճանաչում, հատուցում.«Ժառանգություն»
«Ժառանգությունն» այսօր միանում է ողջ ազգին եւ համայն մարդկությանը՝ հիշատակելով եւ դատապարտելով Օսմանյան Թուրքիայում 103 տարի առաջ այս օրը սկսված` հայ ժողովրդի Ցեղասպանությունն ու Մեծ հայրենազրկումը: Մենք շարունակում ենք պահանջել ճանաչում, հատուցում եւ մեր պատմական իրավունքների վերականգնում:
Թերեւս` Ցեղասպանության մեկուկես միլիոն զոհերին բարձրագույն հարգանքի տուրքի մատուցումը 1991-ին Հայաստանի Հանրապետության եւ, մասնավորապես, ժողովրդավարական Նոր Հայաստանի վերակերտումն էր, որին մեր հասարակությունը ծնունդ տվեց հենց երեկ՝ խաղաղ թավշյա հեղափոխության միջոցով: Շնորհավորում ենք ղեկավարներին եւ Հայաստանի բոլոր քաղաքացիներին, ովքեր առաջին այս քայլն արեցին ազատ, ինքնիշխան եւ իրավական Հայրենիք դարբնելու մեր սրբազան առաքելության ճանապարհին:

• 24-04-2018 13:37:00   | Armenia  |  Politics
The Heritage Party joins the entire nation and all humanity in commemorating and condemning the Genocide and Great Dispossession of the Armenian people that was launched by Ottoman Turkey 103 years ago today.  We continue to demand recognition, restitution and restoration of our historic rights.
Perhaps the highest tribute to the 1,500,000 victims of the Genocide is the re-establishment of the Republic of Armenia in 1991 and, most particularly, the democratic New Armenia to which the Armenian public gave birth, just yesterday, by peaceful velvet revolution.  We congratulate the leaders and rank-and-file citizens of Armenia who achieved this first step in our quest for a free, sovereign, and rightful Homeland.