ՀԱՅՏԱՐԱՐՈՒԹՅՈՒՆ Արեւմտյան Հայաստանի Ազգային ժողովի (Խորհրդարանի) 2-րդ գումարման պատգամավորների ընտրություններ անցկացնելու մասին
• 01-09-2018 06:17:32   | Հայաստան  |  Հայտարարություններ
Հրավիրում ենք Ձեզ մասնակցելու Արեւմտյան Հայաստանի Ազգային ժողովի (Խորհրդարանի) 2-րդ գումարման պատգամավորների ընտրություններին,
որը տեղի կունենա համացանցում հետեւյալ հասցեով՝ www.elections-western-armenia.info, 2018 թ. սեպտեմբերի 1-ից, ժամը 00-01-ից մինչեւ 2018 թ. սեպտեմբերի 5-ը ժամը 24:00, Երեւանի ժամանակով:
Համաձայն ՄԱԿ-ի Մարդու Իրավունքների Համընդհանուր Հռչակագրի 21-րդ հոդվածի եւ «Բնիկ ժողովուրդների իրավունքների մասին» Հռչակագրի հոդվածների՝ 2013 թվականի նոյեմբերին, առաջին անգամ, համացանցում՝ էլեկտրոնային ուղղակի եւ գաղտնի քվեարկությամբ, անցկացվել են Արեւմտյան Հայաստանի Ազգային ժողովի (Խորհրդարանի) 1-ին գումարման պատգամավորների ընտրություններ: Ընտրություններն անցկացվել են 41 երկրներում, ընտրվել են 64 պատգամավոր: Այս ընթացքում անցկացվել է Խորհրդարանի 7 նստաշրջան:
Տեղեկացնենք, որ Արեւմտյան Հայաստանի հայերի ինքնության եւ քաղաքացիության կայքը գործում է հետեւյալ հասցեով՝ www.citizenship-western-armenia.info, որտեղ կարող եք գրանցվել ու դիմել Արեւմտյան Հայաստանի հայերի քաղաքացիություն ստանալու համար:
Դառնալով Արեւմտյան Հայաստանի քաղաքացի՝ իրավունք եք ստանում մասնակցելու ընտրություններին եւ հանրաքվեներին, ընտրելու եւ ընտրվելու, ինչպես նաեւ մասնակցելու Արեւմտյան Հայաստանի Հանրապետության պետական համակարգի աշխատանքներին:
Ձեր ակտիվ մասնակցությունը, Ձեր քվեն՝ կարեւոր է, ինչպես հայերին տրված իրավունքները միջազգային հարթակներում վեր հանելու ու պաշտպանելու, այնպես էլ Արեւմտյան Հայաստանի Հանրապետության (Հայաստան) պետական կառույցների իրավաչափությունը պահպանելու եւ ուժականությունը զարգացնելու տեսակետից, ում վրա այս պահին դրված է այդ իրավունքները հետապնդելու խնդիրը:
Հիշեցնենք, որ այս տարի՝ 2018 թ. մայիս ամսին, Արեւմտյան Հայաստանի Հանրապետության (Հայաստան) կողմից երկու դիմումնագիր է ուղարկվել ՄԱԿ՝ ՄԱԿ-ին անդամակցելու եւ ԱՄՆ 28-րդ նախագահ Վուդրո Վիլսոնի Իրավարար վճիռը կյանքի կոչելու, իրականացնելու՝ Արեւմտյան Հայաստանի Հանրապետության (Հայաստան) հաստատումը Իրավարար վճռով սահմանազատված տարածքի վրա:
Արեւմտյան Հայաստանի Ազգային ժողովի (Խորհրդարանի) 2-րդ գումարման պատգամավորների ընտրությունների պատշաճ անցկացումը, դրանցում Ձեր ակտիվ մասնակցությունը, նոր լիցք է հաղորդելու հայ ժողովրդի իրավունքների համար տարվող աշխատանքներին:

• 01-09-2018 06:17:32   | Армения  |  Объявления
Приглашаем вас принять участие в выборах депутатов Национального Собрания (Парламента) Западной Армении 2-го созыва, которые состоятся посредством электронного голосования в Интернете, по адресу: www.elections-western-armenia.infoв период с 00:01 часов 1 сентября 2018 года до 24:00 часов 5 сентября 2018 года (по ереванскому времени).
В соответствии со статьей 21 Всеобщей Декларации прав человека Организации Объединенных Наций и Декларацией «О правах коренных народов», в ноябре 2013 года впервые посредством прямого и тайного электронного голосования в Интернете состоялись выборы депутатов Национального Собрания (Парламента) Западной Армении 1-го созыв. Выборы состоялись в 41 стране, были избраны 64 депутата. За прошедший период было проведено 7 сессий Парламента.
Сообщаем, что для получения гражданства Республики Западная Армения, по адресу www.citizenship-western-armenia.info работает официальный веб сайт для подачи заявления на получение гражданства Республики Западная Армения, где вы можете зарегистрироваться и подать соответствующую заявку.
Будучи гражданином Республики Западная Армения, вы имеете право участвовать в выборах и референдумах, избирать и быть избранным, а также участвовать в работе государственных структур Республики Западная Армения.
Ваше активное участие в выборах депутатов Национального Собрания (Парламента) Западной Армении и ваш голос, имеют важное значение — как в защите прав армян на международной арене, так и в поддержании легитимности и развитии государственных структур Республики Западная Армения (Армения), на которые в настоящее время возложена задача по защите этих прав.
Напомним, что в мае 2018 года Республика Западная Армения (Армения) обратилась в Организацию Объединенных Наций с двумя заявлениями: о приёме в члены ООН и о реализации и претворении в жизнь Арбитражного решения 28-го Президента США Вудро Вильсона от 22 ноября 1920 года об установлении Республики Западная Армения (Армения) на территории, определенным этим решением.
Надлежащее проведение выборов депутатов Национального Собрания (Парламента) Западной Армении 2-го созыва и ваше активное участие в них, придадут новый импульс в деле защиты законных прав армянского народа.