Բակո Սահակյանն ընդունել է հայկական ծագում ունեցող հայտնի իտալացի գրող Անտոնիա Արսլանին եւ Նյու Յորքի Մանհեթթենվիլի քոլեջի պրոֆեսոր Շվոն Նաշ Մարշալին
• 24-10-2018 18:39:22   | Արցախ (ԼՂՀ)  |  Մամլո հաղորդագրություն
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 24-ին ընդունել է հայկական ծագում ունեցող հայտնի իտալացի գրող Անտոնիա Արսլանին եւ Նյու Յորքի Մանհեթթենվիլի քոլեջի պրոֆեսոր Շվոն Նաշ Մարշալին:
Հանդիպմանը, որին մասնակցում էր Արցախի Հանրապետության մշակույթի, երիտասարդության հարցերի եւ զբոսաշրջության նախարար Լեռնիկ Հովհաննիսյանը, արծարծվել են Արցախի կյանքին, Հայրենիք-Սփյուռք կապերին վերաբերող մի շարք հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը գոհունակությամբ նշել է, որ նման այցելություններն Արցախ դարձել են պարբերական, ինչը կարեւոր է հայագիտական հետազոտությունների եւ գիտական ոլորտում Արցախի ու տարբեր երկրների փոխգործակցության խորացման տեսանկյունից:

Бако Саакян принял известную итальянскую писательницу армянского происхождения Антонию Арслан и профессором Нью-Йоркского колледжа Манхеттенвиль Швону Нэш-Маршал
• 24-10-2018 18:39:22   |   |  Пресс-релизы
24 октября Президент Республики Арцах Бако Саакян принял известную итальянскую писательницу армянского происхождения Антонию Арслан и профессором Нью-Йоркского колледжа Манхеттенвиль Швону Нэш-Маршал.
В ходе встречи, в которой принял участие министр культуры, по вопросам молодежи и туризма Лерник Ованнисян, был затронут ряд вопросов, касающихся жизни Арцаха, связей Родина – Диаспора.
Президент Саакян с удовлетворением отметил, что визиты в Арцах приобрели регулярный характер, подчеркнув их важность с точки зрения армяноведческих исследований и углубления взаимодействия между Арцахом и разными странами в сфере науки.