Ucom-ի uCloud ամպային լուծումների գները նվազել են 20%-ով
Ucom ընկերության կողմից մեկուկես տարի առաջ կորպորատիվ հաճախորդների համար ներկայացրած uCloud ամպային լուծումներն այսօրվանից կտրամադրվեն առավել մատչելի՝ 20%-ով նվազած գներով։ Մասնավորապես՝ Linux/Unix կամ ազատ հասանելիություն ունեցող ցանկացած օպերացիոն համակարգով ամպային սերվերի ամսական վճարն սկսվում է 4000 դրամից և հասնում մինչև 95 000 դրամ։ Իսկ Windows օպերացիոն համակարգով uCloud-ի ամսական վճարը տատանվում է 18 000 դրամից մինչև 112 000 դրամ։
Նշենք, որ յուրաքանչյուր կորպորատիվ հաճախորդ հնարավորություն ունի կարգավորելու իր կազմակերպության համար ձեռք բերված ամպային սերվերների պարամետրերն ըստ սեփական հայեցողության։ Որոշ պարամետրեր կարգավորվում են սիմվոլիկ լրավճարով։
Հիշեցնենք, որ uCloud-ը թույլ է տալիս ընդհանուր հարթակում մի քանի տեսակի սերվերներ միավորել ու վերջնական օգտագործողներին հաշվարկային ռեսուրսներ տրամադրել վիրտուալ/ առանձնացված սերվերների և ցանցային ենթակառուցվածքների տեսքով (IaaS - Infrastructure as a Service).
«uCloud-ի հիմնական առանձնահատկությունը ռեսուրսների գնման հնարավորությունն է՝ ըստ հաճախորդի կարիքների: Սա նշանակում է, որ կարիք չկա ձեռք բերելու ավելի հզոր ու թանկ սերվեր պարզ խնդիրների լուծման համար: Բացի այդ, հնարավորություն կա հաճախորդին հատկացված սերվերի կարգավորումները դինամիկ կերպով փոփոխելու՝ առանց ամբողջ ծառայության դադարեցման», - նշեց Ucom ընկերության համահիմնադիր և գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը։
Հավելենք, որ ծառայությունը հասանելի է ինչպես Հայաստանի Հանրապետության ռեզիդենտ հանդիսացող, այնպես էլ ոչ ռեզիդենտ հաճախորդներին:
uCloud ծառայության, ինչպես նաև դրա արժեքի վերաբերյալ առավել մանրամասն տեղեկատվություն կարելի է գտնել www.ucom.am/hy/business կայքում: Ծառայությունը հնարավոր է պատվիրել՝ զանգահարելով (060) 65 77 77 հեռախոսահամարին:

Цены на облачные решения uCloud от Ucom снизились на 20%
Облачные решения uCloud, предложенные компанией Ucom своим корпоративным клиентам полтора года назад, с сегодняшнего дня будут предоставляться по более доступным ценам, сниженным на 20%. В частности, ежемесячная плата за облачный сервер с операционной системой Linux/Unix или любой другой бесплатной и общедоступной OS, составит от 4000 до 95 000 драмов. А ежемесячная плата за облачный сервер с операционной системой Windows варьируется от 18 000 до 112 000 драмов.
Отметим, что каждый корпоративный клиент имеет возможность самостоятельно настроить облачный сервер, приобретенный для своей компании. Некоторые настройки регулируются за символическую плату.
Напомним, что uCloud позволяет объединить различные типы серверов в единое пространство для предоставления вычислительных ресурсов конечным пользователям в виде виртуальных/выделенных серверов и сетевых инфраструктур (IaaS - Infrastructure as a Service).
«Главная особенность uCloud – это возможность покупки ресурсов в зависимости от потребности клиента. А это значит, что нет необходимости приобретать более мощный и дорогой сервер для решения простых задач, также всегда есть возможность динамически изменять конфигурацию выделенного для клиента сервера, без остановки работы всего сервиса», - отметил соучредитель и генеральный директор компании Ucom Айк Есаян.