Ucom-ում «Հաճախորդի միջազգային օրը» 4 օր շարունակ է նշվելու
Հաճախորդի միջազգային օրվա առթիվ մարտի 19-22-ը Ucom ընկերության ղեկավար անձնակազմն այցելելու է Հայաստանի Հանրապետության ողջ տարածքով սփռված վաճառքի և սպասարկման կենտրոններ։ Ղեկավար անձնակազմի թվով 94 աշխատակից 4 օրվա ընթացքում աջակցելու է առաջնային գծի գործընկերներին, անձամբ զրուցելու հաճախորդների հետ, ծանոթանալու վերջիններիս հուզող խնդիրներին, առաջարկելու լուծումներ և սպասարկման բարելավման ուղիներ։
«Քանի որ Ucom-ը հաճախորդամետ ընկերություն է, մեր ղեկավար անձնակազմը պարբերաբար այցելում է Հայաստանի բոլոր մարզերում գտնվող սպասարկման կենտրոններ, իսկ այս տարի առաջին անգամ առանձնահատուկ կերպով նշում է Հաճախորդի միջազգային օրը։ Այս շաբաթվա ընթացքում ևս մեկ անգամ ընդգծում ենք թե՛ շարժական, և թե՛ ֆիքսված կապի բաժանորդների կարևորությունը մեր ընկերության զարգացման ճանապարհին և արժևորում ենք մեր թիմակիցներին: Քանի որ ինքներս էլ հանդիսանում ենք մեր ընկերության հաճախորդները, փորձում ենք ավելի արդյունավետ ճանապարհներ գտնել խնդիրների լուծման համար։ Այդպիսի լուծումներից են, օրինակ, բազմաթիվ հնարավորություններով հագեցած Ucom և uPay հավելվածները», - նշել է Ucom ընկերության համահիմնադիր և գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը։
Հաճախորդի օրվա շրջանակներում միայն մարտի 19-ին գործել է 10% գնիջեցման պայմանը սմարթֆոնների լայն տեսականու համար, անկախ այն փաստից, թե նախընտրելի մոդելը ձեռք է բերվել կանխիկ, թե ապառիկ, բաժանորդագրությամբ, թե առանց բաժանորդագրության տարբերակով։ Ամբողջ շաբաթվա ընթացքում ֆիքսված ծառայությունների հետ կապված խնդիրներով դիմելիս հաճախորդները հնարավորություն են ունենալու բոլորովին անվճար ստանալ 3000, 6000 կամ 7500 դրամ արժողությամբ վճարովի ծառայությունները։ Ucom-ի ղեկավար անձնակազմը նաև շնորհավորելու է շարժական կապի ծառայություններից օգտվող բաժանորդների ծննդյան տարեդարձը՝ ավանդաբար տրվող նվերներին ի հավելումն տրամադրելով լրացուցիչ 1 ԳԲ գերարագ ինտերնետ և 100 ներցանցային SMS-հաղորդագրություն։ Իսկ Ucom-ի հեռուստատեսային ծառայություններից օգտվող բաժանորդներն ի լրումն 5 անվճար ֆիլմի ստանալու են «Տեսավարձույթ» բաժնում ևս 5 ֆիլմ անվճար դիտելու հնարավորություն։
«Չափազանց բարձր գնահատելով հաճախորդների վստահությունը՝ Ucom-ը գործադրում է հնարավոր բոլոր ջանքերը ծառայությունների և սպասարկման որակի բարելավման նպատակով և աշխատում է երկարաժամկետ լուծումներ գտնել հաճախորդների գոհունակության մակարդակը բարձր պահելու համար։ Առանց հաճախորդի կողմից տրամադրված հետադարձ կապի չկա սպասարկում, չկա ծառայություն, չկա պրոդուկտ», - շեշտում է Ucom ընկերության մարկետինգի և հաղորդակցության տնօրեն Տիգրան Սաֆարյանը։

В Ucom будут отмечать «Международный день клиента» в течение 4 дней
По случаю «Международного дня клиента» с 19 по 22 марта руководящий состав компании Ucom посетит центры продаж и обслуживания абонентов компании, расположенные по всей территории Республики Армения. 94 руководителя в течение 4 дней будут помогать своим коллегам при общении с клиентами, ознакомятся с волнующими их проблемами, предложат решения и способы улучшения обслуживания как такового.
«Поскольку Ucom клиентоориентированная компания, поэтому ее руководство периодически посещает центры обслуживания абонентов, а в этом году впервые по-особенному отмечает Международный день клиента. На этой неделе мы еще раз подчеркиваем важность абонентов как мобильной, так и фиксированной связи на пути развития нашей компании и уделяем внимание своим коллегам. Так как мы сами являемся клиентами нашей компании, то стараемся находить более эффективные способы решения проблем. Такими решениями, например, являются наделенные множеством функций мобильные приложения Ucom и uPay», - отметил соучредитель и генеральный директор компании Ucom Айк Есаян.
В рамках «Международного дня клиента» только 19 марта действовало 10% снижение цен на все смартфоны, вне зависимости от того, была ли предпочитаемая модель приобретена наличными, в кредит, с условием подписки или без нее. В течение всей недели при подаче заявки на разрешение задач по фиксированным услугам абоненты будут иметь возможность совершенно бесплатно воспользоваться традиционно платными услугами, стоимостью в 3000, 6000, 7500 драмов. Руководство Ucom также поздравит абонентов мобильной связи с днем рождения, добавив к обычно предоставляемому подарку дополнительный 1 ГБ высокоскоростного интернета и 100 внутрисетевых SMS-сообщений. Кроме того, телевизионные абоненты Ucom в дополнение к бесплатно предоставляемым 5 фильмам получат возможность просмотра еще 5 фильмов из раздела «Видеопрокат».
«Крайне высоко оценивая доверие клиентов, Ucom прилагает все возможные усилия для улучшения своих услуг и качества обслуживания и старается найти долгосрочные решения для поддержания высокого уровня удовлетворенности абонентов. Без отзывов от абонентов не может быть ни обслуживания, ни услуг, ни продукта», - подчеркивает директор по маркетингу и коммуникациям компании Ucom Тигран Сафарян.