Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարարությունը օտարերկրյա<br /> լրագրողների համար կազմակերպում է ճանաչողական այց Հայաստան<br />
Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարարությունը օտարերկրյա
լրագրողների համար կազմակերպում է ճանաչողական այց Հայաստան
• 27-05-2009 20:00:00   | Հայաստան  |  Տնտեսություն
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՄԱՅԻՍԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Հայաստանի Էկոնոմիկայի նախարարության եւ Զբոսաշրջության համաշխարհային կազմակերպության համագործակցության շրջանակներում ճանաչողական այցով Հայաստան կժամանեն օտարերկրյա լրագրողներ: Ինչպես «ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ»-ի թղթակցին հայտնեց նախարարության Զբոսաշրջության եւ տարածքային տնտեսական զարգացման վարչության պետ Մեխակ Ապրեսյանը, լրագրողների այցը Հայաստան նախատեսվում է մայիսի 29-ին: Ըստ Մ.Ապրեսյանի, եվրոպական տարբեր երկրներից ժամանած լրագրողները կայցելեն Հայաստանի պատմամշակութային վայրեր, թանգարաններ: Նրա խոսքերով, այցի նպատակն է օտարերկրացի լրագրողներին Հայաստանի զբոսաշրջային հնարավորություններին ծանոթացնելը, որոնց վերաբերյալ հետագայում նրանք աշխարհի տարբեր երկրների լրատվամիջոցներով կներկայացնեն իրենց տպավորությունները: «Սա եւս մեկ առիթ է օտարերկրյա լրագրողներին ներկայացնելու, թե Հայաստանում ինչպիսի պայմաններ են ստեղծված զբոսաշրջիկների համար, ինչ ծրագրեր է իրականացվում ոլորտի զարգացման ուղղությամբ»,- ասաց Մ.Ապրեսյանը: Նա նշեց, որ ներկայումս բանակցություններ են վարվում այս տարի նաեւ Հայաստան օտարերկյա զբոսաշրջային օպերատորների այցելություններ կազմակերպելու վերաբերյալ:

Министерство экономики РА организует для иностранных<br /> журналистов ознакомительный визит в Армениию<br />
Министерство экономики РА организует для иностранных
журналистов ознакомительный визит в Армениию
• 27-05-2009 20:00:00   | Армения  |  Экономика
ЕРЕВАН, 27 МАЯ, НОЯН ТАПАН. В рамках сотрудничества Министерства экономики Армении и Всемирной организации туризма, в Армению с ознакомительным визитом в Армению прибудут иностранные журналисты. Как сообщил корреспонденту "НОЯН ТАПАН" руководитель Управления по туризму и региональному экономическому развитию Министерства экономики РА Мехак Апресян, визит журналистов запланирован на 29 мая. По словам М.Апресяна, журналисты из разных стран Европы посетят исторические местности Армении, музеи. По его словам, цель такого визита - ознакомитьих с туристическими возможностями страны, свои впечатления от которых они затем представят в своих сми. Он отметил, что в настоящее время ведутся переговоры также относительно организации визита в Армению иностранных туроператоров.