IDBank-ը միանում է «Մի դրամի ուժը» նախաձեռնությանը
IDBank-ն այսուհետ Իդրամ ընկերության «Մի դրամի ուժը» նախաձեռնության ռազմավարական գործընկերներն է։ Ծրագիրն ուղղված է Հայաստանում կենսական և ռազմավարական կարևորություն ունեցող մի շարք ոլորտների զարգացմանը։
«IDBank-ը միանում է «Մի դրամի ուժը» նախաձեռնությանը և դառնում ծրագրի ռազմավարական գործընկերը։  Մենք նույնպես հավատում ենք, որ ամեն ինչ սկսվում է 1 դրամից, և այսուհետ՝ նաև IDBanking.am առցանց հարթակի և IDBank-ի տերմինալների միջոցով ցանկացած վճարումից 1 դրամ կփոխանցվի «Մի դրամի ուժը» նախաձեռնությանը։ Հատկապես կարևորում ենք այն հանգամանքը, որ «Մի դրամի ուժի» առաջին ծրագիրն ուղղված է սահմանամերձ և բարձր լեռնային շրջանների գյուղերի դպրոցականներին հեռավար կրթությունը շարունակելու համար անհրաժեշտ սարքավորումներով ապահովմանը, քանի որ մենք բազմիցս հայտարարել ենք, որ IDBank-ն իր կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության հիմնական ուղղություն է հայտարարել կրթությունը», - ասել է Բանկի հաղորդակցման բաժնի ղեկավար Տաթևիկ Վարդևանյանը։
«Մեզ համար անչափ ուրախալի է, որ IDBank-ի հետ մեր համագործակցությունը չի սահմանափակվում միայն բիզնես ոլորտում, և Բանկը, փաստորեն, «Մի դրամի ուժը» նախաձեռնության մասին հայտարարելուց շատ չանցած՝ դարձավ նաև այս նախաձեռնության ռազմավարական գործընկերը։ Դա խոսում է մեր ընկերությունների նաև գաղափարական ընդհանրության մասին։ Վստահ եմ՝ միասին, հենց այս փոքր քայլերով ծրագրի ավարտին մեծ գործ կիրականացնենք», - ասել է Իդրամ ընկերության մարքեթինգի բաժնի ղեկավար Գոռ Ամիրյանը։
Բանկում նշել են, որ ծրագրին միանալով՝ հնարավորություն են տալիս նաև իրենց հաճախորդներին մասը կազմելու այս մեծ գործի, դառնալ նախաձեռնության բարի կամքի դեսպանը՝ առանց նույնիսկ 1 դրամ ավել ծախսելու ՝ ընդամենը վճարում կատարելով Իդրամ հավելվածով, տերմինալներով, www.idram.am  կայքով, IDBanking.am առցանց հարթակով կամ IDBank-ի տերմինալներով։
Հավաքված «մի դրամների» գումարին իրական ժամանակում կարելի է հետևել նախագծի idram.am/1dram կայքում, Իդրամ հավելվածում, idram.am կայքում և IDBanking.am առցանց հարթակում, իսկ նախաձեռնության այս տարվա բոլոր շահառուները կհայտարարվեն շուտով։

IDBank присоединяется к инициативе «Сила 1 драма»
Отныне IDBank – стратегический партнер инициативы «Сила 1 драма» компании Idram. Программа направлена на развитие ряда областей, имеющих жизненно и стратегически важное значение.
«IDBank присоединяется к инициативе «Сила 1 драма» и становится стратегическим партнером. Мы тоже верим, что все начинается с одного драма. Отныне с каждого платежа, совершенного через онлайн платформу IDBanking.am и терминалы IDBank-а, 1 драм перечислится инициативе «Сила 1 драма». В особенности, мы придаем важность тому факту, что первая программа инициативы «Сила 1 драма» направлена на предоставление необходимого оборудования для обеспечения дистанционного обучения детей деревень приграничных и высокогорных районов, так как мы неоднократно отмечали, что основным направлением корпоративной социальной ответственности IDBank-а является образование», - отметила руководитель отдела по коммуникациям Банка Татевик Вардеванян.
«Мы очень рады, что наше сотрудничество с IDBank-ом не ограничивается бизнес сферой, и Банк, вскоре после объявления об инициативе «Сила 1 драма», стал стратегическим партнером. Это свидетельствует об идеологической общности наших компаний. Уверен, что в конце этой программы мы вместе осуществим большое дело именно благодаря этим маленьким шагам», - отметил Гор Амирян, руководитель отдела маркетинга компании Idram.
Из Банка сообщили, что присоединяясь к программе, они дают возможность своим клиентам стать частью этого большого дела, стать послом доброй воли, не тратя и одного драма, а просто совершая платежи через приложение Idram, терминалы, через сайт www.idram.am, онлайн платформу IDBanking.am или через терминалы IDBank-а.
За собранной суммой «одних драмов» можно следить в режиме реального времени на сайте idram.am/1dram, в приложении Idram, на сайте Idram.am и на платформе  IDBanking.am, а все бенефициары инициативы этого года будут объявлены скоро.