ԱՄՆ Ջորջ Վաշինգտոն համալսարանի դասախոսները իրենց փորձն են<br /> փոխանցում Հայաստանի զբոսաշրջային ուղղության կառավարիչներին<br />
ԱՄՆ Ջորջ Վաշինգտոն համալսարանի դասախոսները իրենց փորձն են
փոխանցում Հայաստանի զբոսաշրջային ուղղության կառավարիչներին
• 17-03-2009 20:00:00   | Հայաստան  |  Տնտեսություն
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՄԱՐՏԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Երեւանում մարտի 17-24-ը անցկացվելու է «Զբոսաշրջային ուղղության կառավարման» հավաստագրված դասընթացը, որը վարելու են ԱՄՆ-ի Ջորջ Վաշինգտոն համալսարանի դասախոսները: Ինչպես նշվեց դասընթացների բացման օրը, վերընշված դասախոսներն ունեն հյուրընկալության, զբոսաշրջության եւ ժամանցի ոլորտի, ինչպես նաեւ բրենդի ձեւավորման խորհրդատվության բազմամյա փորձ: Դասընթացն անցկացնում է ԱՄՆ-ի Ջորջ Վաշինգտոն համալսարանը` ԱՄՆ ՄԶԳ ֆինանսավորմամբ իրականացվող «Մրցունակ մասնավոր հատված Հայաստանում» (CAPS) ծրագրի եւ Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի հետ համագործակցությամբ, եւ նպատակ ունի արդիական տեղեկություն հաղորդել զբոսաշրջային ուղղության կառավարիչներին` օգնելով նրանց ավելի պատրաստ լինել այսօրվա զբոսաշրջության ոլորտի մարտահրավերներին դիմակայելու համար: Ինչպես դասընթացի առաջին օրը նշեց ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության Զբոսաշրջության եւ տարածքային տնտեսական զարգացման վարչության պետ Մեխակ Ապրեսյանը, վերջին տարիներին զբոսաշրջության ոլորտի զարգացման ուղղությամբ Հայաստանում իրականացվել են բազմաթիվ ծրագրեր, որոնք նպաստում են երկրում տուրիզմի սեկտորի զարգացմանը: «Պետական քաղաքականության հիմնական խնդիրներից են Հայաստանում նպաստել տուրիզմի ոլորտի զարգացմանը` օգտագործելով մարդկային ռեսուրսները»,- նվստահեցրեց Մ.Ապրեսյանը:

Преподаватели Университета Джорджа Вашингтона передают свой<br /> опыт армянским менеджерам по туризму<br />
Преподаватели Университета Джорджа Вашингтона передают свой
опыт армянским менеджерам по туризму
• 17-03-2009 20:00:00   | Армения  |  Экономика
ЕРЕВАН, 17 МАРТА, НОЯН ТАПАН. 17-24 марта в Ереване состоятся лицензированные курсы на тему "Туристический менджмент", которые проведут преподаватели из Уриверситета Джорджа Вашингтона США. Как отмечалось в день открытия курсов, американские преподаватели имеют многолетний опыт консультаций в сфере приема гостей, туризма и развлечений, а также формирования бренда. Курсы проводит Университет Дж.Вашингтона при сотрудничестве с финансируемой со стороны АМР США программой "Конкурентоспособный частный сектор Армении" (CAPS) и Американским университетом Армении, и имеет целью дать информацию менеджерам туризма, помогая им быть более готовыми к противодействию сегодняшним вызовам в сфере туризма. Как отметил начальник Управления туризма и территориального экономического развития Министерства экономики РА Мехак Апресян,В последние дни в Армении в направлении развития сферы туризма осуществлено множество программ, которые способствуют развитию сектора туризма в стране. "Основной задачей государственной политики является содействие развитию сферы туризма, используя человеческий ресурс", - заверил М.Апресян.