ԱՄՆ Ջորջ Վաշինգտոն համալսարանի դասախոսները իրենց փորձն են<br /> փոխանցում Հայաստանի զբոսաշրջային ուղղության կառավարիչներին<br />
ԱՄՆ Ջորջ Վաշինգտոն համալսարանի դասախոսները իրենց փորձն են
փոխանցում Հայաստանի զբոսաշրջային ուղղության կառավարիչներին
• 17-03-2009 20:00:00   | Հայաստան  |  Տնտեսություն
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՄԱՐՏԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Երեւանում մարտի 17-24-ը անցկացվելու է «Զբոսաշրջային ուղղության կառավարման» հավաստագրված դասընթացը, որը վարելու են ԱՄՆ-ի Ջորջ Վաշինգտոն համալսարանի դասախոսները: Ինչպես նշվեց դասընթացների բացման օրը, վերընշված դասախոսներն ունեն հյուրընկալության, զբոսաշրջության եւ ժամանցի ոլորտի, ինչպես նաեւ բրենդի ձեւավորման խորհրդատվության բազմամյա փորձ: Դասընթացն անցկացնում է ԱՄՆ-ի Ջորջ Վաշինգտոն համալսարանը` ԱՄՆ ՄԶԳ ֆինանսավորմամբ իրականացվող «Մրցունակ մասնավոր հատված Հայաստանում» (CAPS) ծրագրի եւ Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի հետ համագործակցությամբ, եւ նպատակ ունի արդիական տեղեկություն հաղորդել զբոսաշրջային ուղղության կառավարիչներին` օգնելով նրանց ավելի պատրաստ լինել այսօրվա զբոսաշրջության ոլորտի մարտահրավերներին դիմակայելու համար: Ինչպես դասընթացի առաջին օրը նշեց ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության Զբոսաշրջության եւ տարածքային տնտեսական զարգացման վարչության պետ Մեխակ Ապրեսյանը, վերջին տարիներին զբոսաշրջության ոլորտի զարգացման ուղղությամբ Հայաստանում իրականացվել են բազմաթիվ ծրագրեր, որոնք նպաստում են երկրում տուրիզմի սեկտորի զարգացմանը: «Պետական քաղաքականության հիմնական խնդիրներից են Հայաստանում նպաստել տուրիզմի ոլորտի զարգացմանը` օգտագործելով մարդկային ռեսուրսները»,- նվստահեցրեց Մ.Ապրեսյանը:

George Washington University lecturers pass their<br /> experience to Armenian tourism managers<br />
George Washington University lecturers pass their
experience to Armenian tourism managers
• 17-03-2009 20:00:00   | Armenia  |  Economy
YEREVAN, MARCH 17, NOYAN TAPAN. Tourism management courses will be conducted by lecturers of George Washington University (US) in Yerevan on March 17-24. The lecturers have many years' experience in tourism, hospitality and entertainment and will give advice on brand formation as well. The courses are being conducted by George Washington University in cooperation with the USAID-financed Competitive Armenian Private Sector (CAPS) project and the American University of Armenia (AUA), and are aimed at providing modern information to tourism managers, enabling them to be prepared to overcome the challenges of today's tourism sector. The Head of the Tourism and Territorial Economic Development Department of the RA Ministry of Economy Mekhak Apresian said on the first day of the courses that Armenia has implemented a lot of programs on development of the tourism sector in recent years. "One of the major tasks of state policy is to encourage the development of Armenia's tourism by using human resources," he stated.