Հայաստանում օլիմպիական մարզաձեւերի զարգացման նպատակով<br /> «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ը 2009թ.-ին կհատկացնի 100 մլն դրամ<br />
Հայաստանում օլիմպիական մարզաձեւերի զարգացման նպատակով
«ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ը 2009թ.-ին կհատկացնի 100 մլն դրամ
• 03-03-2009 17:36:00   | Հայաստան  |  Սպորտ
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՄԱՐՏԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Մարտի 3-ին Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը եւ Հայաստանի բջջային առաջատար օպերատոր «Վիվասել ՄՏՍ»-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը ստորագրեցին երկկողմ պայմանագիր, որի համաձայն Հայաստանում օլիմպիական մարզաձեւերը զարգացնելու նպատակով «Վիվասել ՄՏՍ»-ը 2009թ.-ին ՀԱՕԿ-ին կհատկացնի 100 մլն դրամ: Համագործակցության շնորհիվ Հայաստանի մարզիկները ավելի շատ մասնակցություն կունենան միջազգային մրցումներին եւ վարկանիշային մրցաշարերին: Պաշտոնական արարողությունից հետո Գ.Ծառուկյանն ու Ռ.Յիրիկյանը պատասխանեցին լրագրողների հարցերին: Գ.Ծառուկյանը նաեւ 5 մարզաձեւերի (ուշու, աթլետիկա, սամբո, ծանրամարտ, բռնցքամարտ) 13 ներկայացուցիչների հանձնեց ՀՀ միջազգային կարգի սպորտի վարպետի կոչումը հաստատող համապատասխան վկայականներ:

VivaCell-MTS to allocate 100m drams for development of<br /> olympic kinds of sports in Armenia in 2009<br />
VivaCell-MTS to allocate 100m drams for development of
olympic kinds of sports in Armenia in 2009
• 03-03-2009 17:36:00   | Armenia  |  Sport
YEREVAN, MARCH 3, NOYAN TAPAN. On March 3, Gagik Tsarukian, the Chairman of the Armenian National Olympic Committee, and Ralph Yirikian, the Director General of VivaCell-MTS, Armenia's leading mobile operator, signed a bilateral agreement, according to which VivaCell-MTS will allocate 100m drams to the Armenian National Olympic Committee in 2009 for development of olympic kinds of sports in Armenia. Thanks to that partnership the Armenian sportsmen will more often take part in international competitions and rating tournaments. After the official ceremony G. Tsarukian and R. Yirikian answered journalists' questions. G. Tsarukian also gave certificates confirming the title of RA international class sports master to 13 representatives of 5 kinds of sports (ushu, athletics, sambo, weightlifting, boxing).