Երկաթուղայինների երեխաների ամառային հանգստի ավանդական ծրագիրը վերսկսվում է
Ամառն արձակուրդների շրջան է, երբ բոլորը ուժ են կուտակում ապագա արդյունավետ աշխատանքի համար: Հարավկովկասյան երկաթուղի ՓԲԸ-ից հայտնում նե, որ խիստ կարևորում են աշխատողների և նրանց երեխաների հանգստի հարցը:
Ընկերությունը՝ արհմիության հետ համատեղ, իրականացնում է հատուկ ծրագիր, որի շրջանակներում աշխատակիցները և նրանց երեխաները հնարավորություն են ստանում հանգստանալ կամ բուժում անցնել Հայաստանի առաջատար հանգստավայրերում և առողջարաններում:
Այս տարի նախագիծը վերջապես վերսկսվեց կորոնավիրուսային ընդհատումից հետո:
Երկաթուղայինների 7-15 տարեկան երեխաների և թոռների ամառային հանգստի կազմակերպման ծրագիրն արդեն մեկնարկել է. առաջին հերթափոխը՝ 78 երեխա, Լոռիում գտնվող «Գուգարք» մանկական ճամբար է ժամանել հուլիսի 7-ին՝ էլեկտրագնացքով:
Մեկ հերթափորի տևողությունը կկազմի 12 օր: Երեխաներին սպասում է առողջ սնունդ և հատուկ կարգապահություն, նրանց համար կկազմակերպվեն անտառային արշավներ, նրանց կսովորեցնեն բնության մեջ գոյատևելու հմտություններ, իսկ ԱԻՆ-ի աշխատակիցները կկիսվեն արտակարգ իրավիճակներում գործելու ունակություններով:

• 07-07-2021 20:53:57   | Армения  |  Пресс-релизы
Лето – пора отпусков, каникул и время набираться сил для предстоящей продуктивной работы. На Южно-Кавказской железной дороге вопросам организации отдыха сотрудников и их детей придают особое значение.
В компании при содействии профсоюза осуществляется специальная программа, в рамках которой работникам и их детям предоставляется возможность отдохнуть или пройти лечение в ведущих пансионатах и санаториях Армении.
В этом году проект возобновлен после прошлогоднего коронавирусного простоя.
Программа организации отдыха детей и внуков железнодорожников уже стартовала: 7 июля первая смена – 78 детей - уже прибыла на электропоезде в детский лагерь «Гугарк», что расположен в Лорийской области.
Одна смена продлится 12 дней, и в лагере смогут отдохнуть дети в возрасте от 7 до 15 лет.
Детей ждет здоровое питание и особая дисциплина, для них будут организованы походы в лес, их научат навыкам выживания в условиях дикой природы, а МЧС обучит, как действовать в чрезвычайных ситуациях.