Ucom TV բաժանորդները կդիտեն ՈՒԵՖԱ-ի Սուպերգավաթի խաղը հայկական առաջին սպորտային հեռուստաալիքով
Այսօրվանից Ucom հեռուստատեսային ծառայության բոլոր բաժանորդներին հասանելի կլինեն հայկական հեռուստատեսության առաջին սպորտային հեռուստաալիքները՝ «Vmedia»-ն և «Vmedia+»-ը։ Այս հեռուստաալիքներով կիրականացվի ֆուտբոլի, բասկետբոլի, թենիսի, ֆորմուլա մեկի և մի շարք այլ մարզաձևերի համաժամանակյա հեռարձակումը, իսկ այսօր երեկոյան ֆուտբոլասերները կդիտեն ՈՒԵՖԱ-ի Սուպերգավաթի «Չելսի-Վիլլառեալ» եզրափակիչ խաղը:
«Շարունակում ենք #UcomSport-ի շրջանակում լավ լուրերով կիսվել սպորտի սիրահար մեր բոլոր uTV բաժանորդների հետ: ՈւԵՖԱ Եվրոպայի լիգա, ՈՒԵՖԱ Եվրոպայի կոնֆերենցիաների լիգա, ՈւԵՖԱ Չեմպիոնների լիգա, ՈՒԵՖԱ Սուպերգավաթ, ՈՒԵՖԱ Երիտասարդական լիգա, Սերիա Ա, Լա Լիգա, Բունդեսլիգա՝ այս ամենն արդեն իրականություն է մեր սպորտասեր բաժանորդների համար», - ասել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Արա Խաչատրյանը։
Հավելենք, որ այս հեռուստաալիքներով կարելի է դիտել սպորտի համաշխարհային դեմքերի մասին պատմող վավերգրական ֆիլմեր, գեղարվեստական ֆիլմեր և հեռուստասերիալներ։ Ավելին, երկու հեռուստաալիքների սեփական արտադրության հաղորդումներով ու ֆիլմերով կներկայացվեն տարբեր մարզիկների ու մարզասերների պատմություններ։

• 11-08-2021 16:03:31   | Армения  |  Пресс-релизы
С сегодняшнего дня все абоненты телевизионной услуги от Ucom получат доступ к первым спортивным телеканалам армянского телевидения – «Vmedia» и «Vmedia+». Эти телеканалы будут одновременно транслировать футбол, баскетбол, теннис, Формулу-1 и ряд других видов спорта, а сегодня вечером любители футбола увидят финальный матч Суперкубка УЕФА «Челси-Вильярреал».
«В рамках #UcomSport мы продолжаем делиться хорошими новостями со всеми нашими абонентами uTV, которые увлекаются спортом. Лига Европы УЕФА, Лига конференций УЕФА, Лига чемпионов УЕФА, Суперкубок УЕФА, Юношеская лига УЕФА, Серия А, Ла Лига, Бундеслига, – все это уже стало реальностью для наших абонентов, которые интересуются спортом», - сказал Ара Хачатрян, генеральный директор компании Ucom.
Добавим, что на этих телеканалах можно смотреть документальные фильмы, художественные фильмы и сериалы о деятелях мирового спорта. Кроме того, истории разных спортсменов и любителей спорта будут представлены в программах и фильмах, выпущенных двумя телеканалами.