ԱՀ Նախագահ Արայիկ Հարությունյանն այցելել է Մարտունու շրջանի Թաղավարդ համայնք
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն այցելել է Մարտունու շրջանի Թաղավարդ համայնք և տեղում ծանոթացել ընթացիկ տարում պետական և բարեգործական միջոցներով իրականացված ծրագրերին:
Երկրի ղեկավարը տեղում աշխատանքային խորհրդակցություն է հրավիրել, քննարկել համայնքի՝ հրատապ լուծում պահանջող խնդիրները, զարգացման ծրագրերը, ինչպես նաև տեղահանված բնակիչներին բնակարաններով ապահովելու հարցը: Նախագահ Հարությունյանն ընդգծել է, որ առաջադրված բոլոր խնդիրները Կառավարության ուշադրության կենտրոնում են և, ըստ առաջնահերթության, համապարփակ կերպով կտրվեն դրանց լուծումները:
Այցի ընթացքում Հանրապետության նախագահին ուղեկցում էին Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Վիտալի Բալասանյանը, Նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Կարեն Շահրամանյանը, քաղաքաշինության նախարար Արամ Սարգսյանը և Մարտունու շրջվարչակազմի ղեկավար Էդիկ Ավանեսյանը:

• 20-10-2021 15:55:04   |   |  Press release
President of the Artsakh Republic Arayik Harutyunyan visited Taghavard community of Martuni region and got acquainted with the programs implemented with state and charitable means in the current year.
The head of state convened a working consultation on the spot, discussed the urgent problems of the community, development programs, as well as the issue of providing housing to the displaced residents. President Harutyunyan stressed that all the issues are in the center of the Government's attention, and according to the priority, their solutions will be comprehensively given.
The President of the Republic was accompanied by Vitaly Balasanyan, secretary of the security council, Karen Shahramanyan, chief of the office of the President, Aram Sargsyan, minister of urban development and Edik Avanesyan, head of Martuni district administration.