ԱՀ Նախագահ Արայիկ Հարությունյանն այցելել է Մարտունու շրջանի Թաղավարդ համայնք
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն այցելել է Մարտունու շրջանի Թաղավարդ համայնք և տեղում ծանոթացել ընթացիկ տարում պետական և բարեգործական միջոցներով իրականացված ծրագրերին:
Երկրի ղեկավարը տեղում աշխատանքային խորհրդակցություն է հրավիրել, քննարկել համայնքի՝ հրատապ լուծում պահանջող խնդիրները, զարգացման ծրագրերը, ինչպես նաև տեղահանված բնակիչներին բնակարաններով ապահովելու հարցը: Նախագահ Հարությունյանն ընդգծել է, որ առաջադրված բոլոր խնդիրները Կառավարության ուշադրության կենտրոնում են և, ըստ առաջնահերթության, համապարփակ կերպով կտրվեն դրանց լուծումները:
Այցի ընթացքում Հանրապետության նախագահին ուղեկցում էին Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Վիտալի Բալասանյանը, Նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Կարեն Շահրամանյանը, քաղաքաշինության նախարար Արամ Սարգսյանը և Մարտունու շրջվարչակազմի ղեկավար Էդիկ Ավանեսյանը:

Президент Араик Арутюнян посетил общину Тагавард Мартунинского района
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян посетил общину Тагавард Мартунинского района и на месте ознакомился с программами, реализованными в текущем году за счет государственных и благотворительных средств.
Глава государства провел там рабочее совещание и обсудил актуальные проблемы общины, программы развития, а также вопрос обеспечения жильем вынужденных переселенцев. Президент Арутюнян подчеркнул, что все поднятые вопросы находятся в центре внимания правительства и получат свое решение в порядке первоочередности.
В ходе визита президента республики сопровождали секретарь Совета безопасности Виталий Баласанян, руководитель Аппарата президента Карен Шахраманян, министр градостроительства Арам Саркисян и руководитель администрации Мартунинского района Эдик Аванесян.