• 14-08-2025 13:07:53   | Հայաստան  |  Հասարակություն
Ֆիքսված ցանցի ընդլայնման ռազմավարության շրջանակում Ucom-ը հայտարարում է Երևանի Սիլիկյան թաղամասում ընկերության գերարագ ֆիքսված ցանցի գործարկումը հաջողությամբ ավարտելու մասին։
Սիլիկյան թաղամասի բնակիչներն այսուհետ կարող են օգտվել Ucom-ի ֆիքսված ինտերնետից, շարժական կապի ծառայություններից և հեռուստատեսությունից՝  ստանալով այս բոլոր ծառայությունները մեկ փաթեթում և առավել շահավետ պայմաններով։
Ցանցի գործարկման կապակցությամբ Ucom-ը հատուկ առաջարկ է նախատեսել թաղամասում բնակվողների  համար, որը կգործի 2025թ. օգոստոսի 13-ից հոկտեմբերի 31-ը ներառյալ։ Մասնավորապես, Unity փաթեթներին 12 ամսով բաժանորդագրվելու դեպքում՝ մեկ ամիսը կտրամադրվի անվճար։
«Մեր կարևորագույն առաքելությունն է Հայաստանում բոլորի համար հասանելի դարձնել կապի բարձրորակ և ժամանակակից ծառայությունները։ Բաժանորդների հանդեպ հոգատարությունը Ucom-ի համար առաջնային է, դրա համար մենք ստեղծել ենք միավորված և շահավետ փաթեթներ, որոնք ներառում են տան ինտերնետը, շարժական կապն ու հեռուստատեսությունը՝ դարձնելով դրանք առավել պահանջված  և արդյունավետ։ Հուսով եմ, որ Սիլիկյան թաղամասի բնակիչները կօգտվեն մեր տրամադրած հնարավորություններից և կվայելեն Ucom-ի ցանցի արագությունն ու որակը», - նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
2025 թվականին Ucom ֆիքսված ցանցն արդեն հաջողությամբ գործարկվել է նաև Երևանի Հին Ավան, Անաստասավան և Հաղթանակ թաղամասերում։

• 14-08-2025 13:07:53   | Armenia  |  Social
As part of its fixed network expansion strategy, Ucom announces the successful launch of its high-speed fixed network in Yerevan's Silikyan District.
Residents of the Silikyan District can now access Ucom’s fixed-line internet, mobile communication, and television, all bundled together on more favorable terms.
To celebrate the fixed network launch, Ucom has planned a special promotion for the district residents, valid from 13 August to 31 October 2025, inclusive. Specifically, those subscribing to the Unity packages for 12 months will receive one month free.
“Our core mission is to make high-quality, modern communication services accessible to all in Armenia. At Ucom, customer satisfaction is our top priority, which is why we've developed unified and beneficial packages that include home internet, mobile communication, and television, making them more attractive and convenient. I hope that residents of Silikyan District will benefit from the opportunities we provide and enjoy the speed and quality of Ucom's network," noted Ralph Yirikian, Director General of Ucom.
In 2025, Ucom’s fixed network has been successfully launched in Hin Avan, Anastasavan, and Haghtanak Districts of Yerevan.