15-12-2025 15:35:42 | Հայաստան | Հասարակություն
Ucom-ի և Armflix-ի համատեղ արտադրությամբ ստեղծված նոր բազմասերիանոց «13 Վայրկյան» ֆիլմի փակ ցուցադրությունը տեղի ունեցավ «Կինոպարկ»-ում։ Նոյեմբերի 18-ից ֆիլմը հասանելի է Uplay հարթակի բաժանորդների համար։
«13 Վայրկյան»-ը միախառնում է դետեկտիվ և կատակերգական ժանրերը՝ ներկայացնելով դինամիկ ու հետաքրքրաշարժ պատմություն։ Սերիալը ներառում է 16 մաս, գլխավոր դերերում հանդես են գալիս սիրված դերասաններ Մկրտիչ Արզումանյանը և Լիանա Վանոյանը։
Պատմության կենտրոնում քննիչ Մոնիկան և նախկին սպա Մայիսն են, որոնք փորձում են բացահայտել քաղաքի խոշոր հանցախմբերից մեկի կազմակերպած հանցագործությունը՝ անցնելով իրադարձություններով լի և հաճախ ծիծաղաշարժ իրավիճակներով։
«Մենք կարևորում ենք մեր բաժանորդներին ժամանակակից և բարձրորակ բովանդակություն ներկայացնելը և շարունակելու ենք ընդլայնել Uplay հարթակի հնարավորությունները։ Ուրախ ենք, որ այս ֆիլմը հասանելի է Uplay-ում և մեր բաժանորդները հնարավորություն ունեն վայելելու հետաքրքիր պատմություններ և ժամանցի նման փորձառություն ունենալ», - նշեց Ucom-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
Ֆիլմի ստեղծագործական կազմում են․ Գլխավոր պրոդյուսեր՝ Ռոբերտ Օղլախչյանը, Գեղարվեստական ղեկավար և պրոդյուսեր՝ Սերգեյ Հայրապետյանը, ռեժիսոր՝ Հովհաննես Ղազարյանը, սցենարիստ՝ Նարեկ Ավագյանը։
Ցուցադրությանը ներկա էին հայտնի դերասաններ, մեդիայի ներկայացուցիչներ, բովանդակության ստեղծողներ և հյուրեր։ Դիտումից առաջ նրանք հնարավորություն ունեցան հանդիպելու դերասանական կազմի հետ, շփվելու ստեղծագործական թիմի հետ և դիտելու առաջին երկու սերիաները։
Ֆիլմի հաջորդ մասերը հասանելի են Uplay.am հարթակում, որտեղ ներկայացված են նաև հեռուստաալիքներ, ֆիլմեր, սերիալներ և նախագծեր՝ տարբեր ժանրերի սիրահարների համար։

В кинотеатре KinoPark состоялся закрытый показ нового многосерийного фильма «13 секунд», созданного в рамках совместного производства Ucom и Armflix. С 18 ноября фильм стал доступен для абонентов платформы Uplay.
Фильм «13 секунд» гармонично сочетает элементы детектива и комедии, предлагая зрителям динамичный и увлекательный сюжет. Проект состоит из 16 серий, а главные роли исполнили известные актёры Мкртич Арзуманян и Лиана Ваноян.
В центре повествования — следователь Моника и бывший офицер Майис, которые пытаются раскрыть преступление, организованное одной из крупнейших преступных группировок города. На этом пути герои оказываются вовлечены в череду напряжённых событий с элементами юмора и неожиданными поворотами.
«Мы уделяем большое внимание предоставлению нашим абонентам современного и качественного контента и будем последовательно расширять возможности платформы Uplay. Мы рады, что фильм «13 секунд» стал частью контентного предложения Uplay и что наши абоненты могут наслаждаться новыми форматами развлечений и интересными историями», — отметил генеральный директор компании Ucom Ральф Йирикян.
В творческую команду проекта вошли главный продюсер Роберт Оглахчян, художественный руководитель и продюсер Сергей Айрапетян, режиссёр Ованнес Газарян и сценарист Нарек Авагян.
Закрытый показ посетили известные актёры, представители медиасообщества, контент-криэйторы и приглашённые гости. Перед началом показа участники мероприятия получили возможность лично пообщаться с актёрским составом и творческой командой проекта, а также посмотреть первые две серии.
Остальные серии доступны на платформе Uplay.am, где также представлены телеканалы, фильмы, сериалы и проекты для любителей разных жанров.