Ովքե՞ր են հավակնում ՀՀ նախագահի պաշտոնին․ 3 թեկնածուի անուն է շրջանառվում․ ԶԼՄ
Իշխանական թիմում կրկին ծածուկ պայքար է ընթանում հանրապետության նախագահի պաշտոնի համար՝ 3 անձի թեկնածություն է շրջանառվում։ Տեղեկությունը հայտնում է «Հրապարակ» օրաթերթը։
«Տեղեկություններ կան, որ գործող նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը լուրջ առողջական խնդիրներ ունի, ոմանց կարծիքով՝ մինչև վերջնաժամկետ չի կարողանա պաշտոնավարել։ Դա հոյակապ պաշտոն է` ոչինչ չանելու, ճոխ աշխատավարձ ստանալու և ամբողջ տարին շրջագայելու սեր ունեցողների համար։ Խաչատուրյանը նախագահի պաշտոնում ընտրվել է 2022 թ․՝ 7 տարի ժամկետով»,- գրում է թերթը։
Ըստ լուրերի, այդ պաշտոնին հավակնում են վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը, ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը, ինչպես նաև՝ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը։ Անցած անգամ ևս կար Արայիկ Հարությունյանի թեկնածությունը, սակայն թիմը կտրականապես դեմ է եղել նրան, գրում է պարբերականը:

Sputnik. Согласно циркулирующим сведениям, действующий президент имеет проблемы со здоровьем.
В правительственной команде снова идет скрытая борьба за пост президента республики — обсуждаются кандидатуры трех человек. Об этом сообщает газета «Грапарак».
«Существуют сведения о том, что действующий президент Ваграм Хачатурян имеет серьезные проблемы со здоровьем, по мнению некоторых, он не сможет исполнять свои обязанности до конца срока. Это великолепная должность для тех, кто любит путешествовать, получая щедрую зарплату, ничего не делая. Хачатурян был избран на пост президента в 2022 году на срок 7 лет»,- пишет газета.
Согласно новостям, на этот пост претендуют руководитель аппарата премьер-министра Араик Харутюнян, председатель Национального собрания Ален Симонян, а также министр иностранных дел Арарат Мирзоян. В прошлый раз также была кандидатура Араика Харутюняна, однако команда была категорически против него, пишет издание: