Գյումրի-Մոսկվա չվերթի ինքնաթիռը տագնապի ազդանշան է տվել
factor.am. Գյումրիից Մոսկվա թռչող ուղևորատար ինքնաթիռը տագնապի ազդանշան է տվել և սկսել վայրէջք կատարել։ Այս մասին են վկայում Flightradar ծառայության տվյալները, գրում է ՏԱՍՍ-ը։
Boeing ինքնաթիռը Գյումրիից մեկնել է Մոսկվայի ժամանակով 11:24-ին (Երևանի ժամանակով՝ 12։24-ին)։ Ընդամենը մեկ ժամ անց՝ Դաղստանի վրայով թռիչքի ժամանակ այն ազդանշան է տվել ընդհանուր արտակարգ իրավիճակի մասին և իջել 3000 մետր բարձրության վրա: Ավելի ուշ հայտնի է դարձել, որ ինքնաթիռը վայրէջք կկատարի Մախաչկալայում։
Ըստ թռիչքների առցանց տվյալների՝ այն ուղղվել է դեպի Մախաչկալայի օդանավակայան։ Նշվում է, որ ինքնաթիռը պետք է ժամաներ Մոսկվա ժամը 15:25-ին (Երևանի ժամանակով՝ 16։25-ին)։ «Պոբեդա» ավիաընկերությունը, որին պատկանում է ինքնաթիռը, հաղորդում է, որ այն վայրէջք է կատարել Մախաչկալայի օդանավակայանում։

The flight from Gyumri to Moscow has triggered a distress signal.
factor.am. A passenger plane flying from Gyumri to Moscow has signaled an emergency and started to land. This is confirmed by data from the Flightradar service, reports TASS.
The Boeing aircraft departed from Gyumri at 11:24 Moscow time (12:24 Yerevan time). Just one hour later, during the flight over Dagestan, it signaled a general emergency and descended to an altitude of 3000 meters. It was later revealed that the plane would land in Makhachkala.
According to online flight data, it was headed to Makhachkala airport. It is noted that the plane was scheduled to arrive in Moscow at 15:25 (16:25 Yerevan time). The airline "Pobeda," which owns the aircraft, reports that it has landed at Makhachkala airport.