23-06-2026 12:06:30 | Հայաստան | Ի՞նչ է գրում մամուլը
Հայկական ժամանակ. Երևանի ավագանու նիստի ժամանակ ծեծկռտուք է տեղի ունեցել ընդդիմադիր «Մայր Հայաստան» և մյուս խմբակցությունների անդամների միջև: Նախ եղել է լեզվակռիվ, որն այնուհետև վերածվել է քաշքշոցի ու ծեծկռտուքի:
Իրավիճակը լարվել է ընտրությունների արդյունքների վերաբերյալ Երևանի փոխքաղաքապետ Սուրեն Գրիգորյանի ելույթից հետո:
«Մայր Հայաստան» խմբակցության անդամները իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությանը մեղադրել են Հայաստանի խորհրդարանական ընտրություններում «ձայներ գողանալու մեջ»:
Երևանի փոխքաղաքապետ Արմեն Փամբուխչյանը, որն այդ պահին վարել է նիստը, հակադարձել է՝ հորդորելով լռել, քանի որ իրենց «լիդերը մեղադրվում է պետական դավաճանության մեջ» (նկատի ունի Անդրանիկ Թևանյանին–ԽՄԲ..)։ Դրանից հետո փոխքաղաքապետ Փամբուխչյանը հորդորել է լռել բոլորին ու զբաղեցնել տեղերը:
Ավագանու անդամները վիրավորանքներ ու հայհոյանքներ են հնչեցրել միմյանց հասցեին, վիճաբանել են նաև ավագանու կին անդամները:

"Aran, it's you, goodbye to your lies." A dispute and brawl during the Yerevan City Council meeting.
• 23-06-2026 12:01:30   | Armenia  |  Press of Diaspora
Armenian Time. During the session of the Yerevan City Council, a brawl occurred between members of the opposition "Mother Armenia" and other factions: It started with a verbal altercation, which then escalated into a scuffle and a fight:
The situation escalated after the speech of Yerevan Deputy Mayor Suren Grigoryan regarding the election results:
Members of the "Mother Armenia" faction accused the ruling "Civil Contract" faction of "stealing votes" in the Armenian parliamentary elections:
Yerevan Deputy Mayor Armen Pambukhchyan, who was presiding over the session at that moment, retorted by urging silence, as their "leader is accused of state treason" (referring to Andranik Tevanian–GROUP..). After that, Deputy Mayor Pambukhchyan urged everyone to be quiet and take their seats:
Council members exchanged insults and curses towards each other, and the female members of the council also engaged in arguments: