• 23-06-2026 12:33:55   | Հայաստան  |  Ի՞նչ է գրում մամուլը
1lurer. ԱՄՆ նախագահը հայտարարել է, որ Հորմուզի նեղուցն ամբողջությամբ բաց է, և վերջին ժամերին այնտեղով ռեկորդային քանակությամբ նավթ է անցել: Դոնալդ Թրամփի խոսքով՝ մյուս ամենալուրջ ձեռքբերումն այն է, որ Իրանը երբեք միջուկային զենք չի ունենա:
Թրամփն անդրադարձել է իրանական ակտիվների ապասառեցմանը, նշել, որ այդ միջոցները կօգտագործվեն ԱՄՆ-ից սնունդ գնելու համար:
«Եթե Թեհրանը չկատարի հուշագրով ստանձնած պարտավորությունները կամ պատշաճ վարքագիծ չդրսևորի, ես կանեմ այն, ինչ պետք է»,- նախազգուշացրել է Սպիտակ տան ղեկավարը:

• 23-06-2026 12:29:55   | Армения  |  Обзор прессы Диаспоры
1lurer. Президент США заявил, что Ормузский пролив полностью открыт, и за последние часы через него прошло рекордное количество нефти. По словам Дональда Трампа, самым серьезным достижением является то, что Иран никогда не будет обладать ядерным оружием:
Трамп коснулся размораживания иранских активов, отметив, что эти средства будут использованы для покупки продуктов питания из США:
«Если Тегеран не выполнит обязательства, взятые на себя по меморандуму, или не проявит должное поведение, я сделаю то, что необходимо», - предупредил глава Белого дома: