• 23-06-2026 13:21:01   | Հայաստան  |  Ի՞նչ է գրում մամուլը
tert.am. Շիշ շպրտելս հանդարտության կոչ էր, սեղանին է կպել, ոչ թե ինչ-որ անձի: Այս մասին ասել է Երևանի ավագանու «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության անդամ Միքայել Խաչատրյանը՝ պարզաբանելով, թե ինչու է ծեծկռտուքի ժամանակ շիշ նետել Գրիգոր Իսկանդարյանի ուղղությամբ:
«Եթե մարդիկ կռիվ են հրահրում, շիշը սեղանից ցայտում է այն պահին, երբ որ պետք է հանդարտվի, ոչ մեկին միտված չի եղել, որ վնաս պատճառի և ոչ ոքի չի դիպչել: Շիշը չի շպրտվել ինչ-որ մեկի ուղղությամբ, ամեն ինչ սկսվել է նրանից, երբ ընդդիմությունը հրհարեց տվյալ բախումը:
Հրահրեցին այն ժամանակ, երբ ավագանու նիստում հնչեցին թեմաներ այն մասին, որ իրենց խմբակցության անդամ առաջին համար Անդրանիկ Թևայանը մեղադրվում է պետական դավաճանության մեջ և այս պահին գտնվում է քրեակատարողական հիմնարկում: Նրանք վրդոհվեցին և փորձեցին հրահրել, իսկ իմ չիշ շպրտելը ուղղված չի եղել ինչ-որ մեկին, կարելի է ասել հանդարտության կոչ է եղել»,- նշել է Խաչատրյանը:

tert.am. Мое бросание бутылки было призывом к спокойствию, она попала на стол, а не в кого-то конкретного. Об этом заявил член фракции «Гражданский договор» в Ереванском городском совете Микаэл Хачатрян, объясняя, почему он бросил бутылку в сторону Григория Искандаряна во время драки:
«Если люди провоцируют драку, бутылка вылетает со стола в тот момент, когда нужно успокоиться, она не была направлена на кого-то, чтобы причинить вред, и никого не задела. Бутылка не была брошена в чью-то сторону, все началось с того, что оппозиция спровоцировала данное столкновение.
Они спровоцировали в тот момент, когда на заседании совета звучали темы о том, что член их фракции под номером один Андраник Тевоян обвиняется в государственной измене и в данный момент находится в учреждении исполнения наказаний. Они возмутились и попытались спровоцировать, а мой бросок бутылки не был направлен на кого-то, можно сказать, это был призыв к спокойствию»,- отметил Хачатрян: