Ռոբերտ Աբաջյանի նկարի ջնջումը պատահականություն չէր․ Արեգա Հովսեփյան
auroranews.am Ռոբերտ Աբաջյանի նկարի ջնջումը պատահականություն չէր։ Այս մասին հայտնել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ Արեգա Հովսեփյանը։
Նրա խոսքով՝  Բաղրամյան պողոտայից  նշել է, որ տարածքում նախկինում տեղադրված էին երեք հերոսների նկարներ, որոնք այժմ այլևս չկան։
«Ես Բաղրամյան պողոտայում եմ։ Այստեղ ևս կային երեք հերոսների նկարներ, որոնք արդեն չկան»,- նշել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ Արեգա Հովսեփյանը։
Հիշեցնենք՝ ավելի վաղ Երևանի քաղաքապետարանը հայտարարություն էր տարածել․ «Երևան քաղաքում որմնանկարներ կամ գրաֆիտի իրականացնելու համար անհրաժեշտ է գրավոր դիմում ներկայացնել Երևանի քաղաքապետին կամ վարչական շրջանի ղեկավարին՝ կցելով նախագծի մանրամասն էսքիզային առաջարկը և ներկայացնելով դրա նպատակն ու բովանդակությունը»։

Удаление картины Роберта Абаджаня было не случайностью, - Арега Ховсепян
auroranews.am Удаление фотографии Роберта Абаджяна не было случайностью. Об этом сообщил член партии «Сильный Армения» Арега Ховсепян.
По его словам, на проспекте Баграмяна ранее были установлены три фотографии героев, которые теперь больше не существуют.
«Я на проспекте Баграмяна. Здесь также были три фотографии героев, которых уже нет», - отметил член партии «Сильный Армения» Арега Ховсепян.
Напомним, что ранее мэрия Еревана распространила заявление: «Для реализации настенных росписей или граффити в городе Ереван необходимо подать письменное заявление мэру Еревана или руководителю административного района, приложив подробное эскизное предложение проекта и представив его цель и содержание».