Տեսահսկման արդյունքում «Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ում կանխվել է դատապարտյալին փաթեթավորված թմրամիջոցի փոխանցումը
25-06-2026 16:13 Հայաստան Իրավունք
Հունիսի 24-ին՝ ժամը 16:16-ի սահմաններում, ՀՀ ԱՆ «Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկի ծառայողները տեսահսկման համակարգի միջոցով նկատել են, որ դատապարտյալի մոտ կարճատև տեսակցության եկած քաղաքացին դրսևորում է կասկածելի վարքագիծ:
Արձագանքելով իրավիճակին, անմիջապես մուտք են գործել կարճատև տեսակցությունների սենյակ և նկատել, որ քաղաքացին փորձում է ինչ-որ առարկա թաքցնել: Կրկնակի խուզարկության ենթարկելու նպատակով քաղաքացուն ուղեկցել են համապատասխան սենյակ, այդ ընթացքում վերջինս փորձել է հատակին գցել երկու սև փաթեթ, որոնք թաքցրած է եղել ներքնաշորի մեջ:
Փաթեթների զննությամբ պարզվել է, որ դրանցից մեկում առկա է եղել թմրամիջոցին նմանվող, բյուրեղանման, 1.0 գրամ զանգված, իսկ երկրորդում՝ 1.5 գրամ դեղնականաչավուն բուսական զանգված:
Քաղաքացին ձերբակալվել է Քրեակատարողական ծառայության կենտրոնական մարմնի օպերատիվ վարչության «Նուբարաշեն» տարածքային բաժնի ծառայողների կողմից և հայտնաբերված զանգվածների հետ ներկայացվել ՀՀ ՔԿ Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժին:

В результате видеонаблюдения в ИК «Нубарашен» предотвращена передача осужденному упакованного наркотического вещества.
25-06-2026 16:13 Армения Право
24 июня, примерно в 16:16, сотрудники уголовно-исполнительного учреждения РА «Нубарашен» через систему видеонаблюдения заметили, что гражданин, пришедший на краткосрочную встречу с осужденным, проявляет подозрительное поведение:
Отреагировав на ситуацию, они немедленно вошли в комнату для краткосрочных встреч и заметили, что гражданин пытается что-то скрыть. С целью проведения повторного обыска гражданина сопроводили в соответствующую комнату, в это время он попытался бросить на пол два черных пакета, которые были спрятаны в нижнем белье:
При осмотре пакетов выяснилось, что в одном из них находилось вещество, похожее на наркотик, кристаллической формы, массой 1.0 грамм, а во втором — 1.5 грамма зеленоватой растительной массы:
Гражданин был задержан сотрудниками оперативного управления центрального аппарата Уголовно-исполнительной службы в территориальном отделе «Нубарашен» и с обнаруженными веществами представлен в следственный отдел по Эребуни и Нубарашенским административным районам РА: