Տեսահսկման արդյունքում «Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ում կանխվել է դատապարտյալին փաթեթավորված թմրամիջոցի փոխանցումը
25-06-2026 16:13 Հայաստան Իրավունք
Հունիսի 24-ին՝ ժամը 16:16-ի սահմաններում, ՀՀ ԱՆ «Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկի ծառայողները տեսահսկման համակարգի միջոցով նկատել են, որ դատապարտյալի մոտ կարճատև տեսակցության եկած քաղաքացին դրսևորում է կասկածելի վարքագիծ:
Արձագանքելով իրավիճակին, անմիջապես մուտք են գործել կարճատև տեսակցությունների սենյակ և նկատել, որ քաղաքացին փորձում է ինչ-որ առարկա թաքցնել: Կրկնակի խուզարկության ենթարկելու նպատակով քաղաքացուն ուղեկցել են համապատասխան սենյակ, այդ ընթացքում վերջինս փորձել է հատակին գցել երկու սև փաթեթ, որոնք թաքցրած է եղել ներքնաշորի մեջ:
Փաթեթների զննությամբ պարզվել է, որ դրանցից մեկում առկա է եղել թմրամիջոցին նմանվող, բյուրեղանման, 1.0 գրամ զանգված, իսկ երկրորդում՝ 1.5 գրամ դեղնականաչավուն բուսական զանգված:
Քաղաքացին ձերբակալվել է Քրեակատարողական ծառայության կենտրոնական մարմնի օպերատիվ վարչության «Նուբարաշեն» տարածքային բաժնի ծառայողների կողմից և հայտնաբերված զանգվածների հետ ներկայացվել ՀՀ ՔԿ Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժին:

As a result of surveillance, the transfer of packaged drugs to a convict in "Nubarashen" Penitentiary has been prevented.
25-06-2026 16:13 Armenia Human Rights
On June 24, around 16:16, the staff of the RA Ministry of Justice's "Nubarashen" penitentiary institution noticed through the surveillance system that a citizen visiting a convict for a short-term meeting was displaying suspicious behavior:
In response to the situation, they immediately entered the short-term meeting room and noticed that the citizen was trying to hide an object. To conduct a double search, the citizen was escorted to the appropriate room, during which he attempted to throw two black packages on the floor, which he had hidden in his underwear.
Inspection of the packages revealed that one contained a crystalline substance weighing 1.0 grams resembling a narcotic, while the second contained 1.5 grams of a greenish plant substance.
The citizen was arrested by the officers of the operational department of the central body of the Penitentiary Service and was presented to the investigative department of the RA Investigative Committee for the Erebuni and Nubarashen administrative districts along with the discovered substances.