2025-ի և հետագա հաշվետու տարիների համար եկամուտների տարեկան հայտարարագիր պետք է ներկայացնել 2025-ի դեկտեմբերի 31-ի դրությամբ
14-07-2026 13:00 Հայաստան Մամլո հաղորդագրություն
Պետական եկամուտների կոմիտեն հիշեցնում է, որ 2025 թվականի և հետագա հաշվետու տարիների համար եկամուտների տարեկան հայտարարագիր ներկայացնում են 2025 թվականի դեկտեմբերի 31-ի դրությամբ ՀՀ ռեզիդենտ հանդիսացող ՀՀ բոլոր քաղաքացիները։
Միաժամանակ, եկամուտների հայտարարագիրը պետք է ներկայացնել «Ֆիզիկական անձանց էլեկտրոնային ծառայությունների միասնական համակարգում»։
Տեղեկատվական հոլովակում ծանոթացեք եկամուտների տարեկան հայտարարագրի լրացման և ներկայացման մանրամասներին, մասնավորապես.

Для отчетных годов 2025 года и последующих необходимо представить годовую декларацию о доходах на 31 декабря 2025 года.
14-07-2026 13:00 Армения Пресс-релизы
Государственный комитет по доходам напоминает, что за 2025 год и последующие отчетные годы ежегодную декларацию о доходах представляют все граждане Республики Армения, являющиеся резидентами на 31 декабря 2025 года.
В то же время декларация о доходах должна быть представлена в «Единой системе электронных услуг для физических лиц».
В информационном ролике ознакомьтесь с деталями заполнения и подачи ежегодной декларации о доходах, в частности: