«ՀԱՅՌՈՒՍԳԱԶԱՐԴ»-Ի ԿԱՆՈՆԱԴՐԱԿԱՆ ԿԱՊԻՏԱԼԻ 72,16%-Ը ՊԱՏԿԱՆՈՒՄ<br /> Է «ԳԱԶՊՐՈՄ»-ԻՆ, 5,06%-Ը` «ԻՏԵՌԱՅԻՆ»<br />
«ՀԱՅՌՈՒՍԳԱԶԱՐԴ»-Ի ԿԱՆՈՆԱԴՐԱԿԱՆ ԿԱՊԻՏԱԼԻ 72,16%-Ը ՊԱՏԿԱՆՈՒՄ
Է «ԳԱԶՊՐՈՄ»-ԻՆ, 5,06%-Ը` «ԻՏԵՌԱՅԻՆ»
• 30-05-2008 17:50:00   | Հայաստան  |  Տնտեսություն
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՄԱՅԻՍԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: «ՀայՌուսգազարդ»-ի կանոնադրական կապիտալն ավելացել է եւ ներկայումս այն կազմում է ավելի քան 278 մլրդ դրամ (մոտ 903 մլն ԱՄՆ դոլար), որը բաժանված է 55 մլն 314 հազար 992 սովորական անվանական բաժնետոմսերի` յուրաքանչյուրը 5 մլն 026,5 հազար դրամ անվանական արժեքով: Ինչպես «ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ»-ի թղթակցին հայտնեցին ընկերության մամուլի ծառայությունից, «ՀայՌուսգազարդ»-ի կանոնադրական կապիտալի 72,16%-ը պատկանում է «Գազպրոմ»-ին, 22,78%-ը` ՀՀ Էներգետիկայի նախարարությանը եւ 5,06%-ը` «Իտեռա» ռուսաստանյան ընկերությանը:

72,16% УСТАВНОГО КАПИТАЛА "АРМРОСГАЗПРОМА" ПРИНАДЛЕЖИТ<br /> "ГАЗПРОМУ", 5,6% - КОМПАНИИ "ИТЕРА"<br /> "ГАЗПРОМУ", 5,6% - КОМПАНИИ "ИТЕРА"
72,16% УСТАВНОГО КАПИТАЛА "АРМРОСГАЗПРОМА" ПРИНАДЛЕЖИТ
"ГАЗПРОМУ", 5,6% - КОМПАНИИ "ИТЕРА"
• 30-05-2008 17:50:00   | Армения  |  Экономика
ЕРЕВАН, 30 МАЯ, НОЯН ТАПАН. Уставной капитал "АрмРосгазпрома" увеличился, и в настоящее время он составляет более 278 млрд драмов (около 903 млн долларов), который разделен на 55 млн 314 тысяч 992 обычные именные акции, каждая с номинальной стоимостью в 5 млн 026,5 тысяч драмов. Как сообщили корреспонденту "НОЯН ТАПАН" из пресс-службы компании "АрмРосгазпром", 72,16% уставного капитала компании принадлежит "Газпрому", 22,78% - Министерству энергетики РА и 5,06% - российской компании "Итера".