ՄԱՅԻՍԻ 15-ԻՆ ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏՈՒՄ ԿԱՆՑԿԱՑՎԻ ԼՂՀ-Ի ՖԻՆԱՆՍԱԿԱՆ<br /> ԴԻՏԱՐԿՈՒՄՆԵՐԻ ԿԵՆՏՐՈՆԻ ՍՏԵՂԾՄԱՆԸ ՆՎԻՐՎԱԾ ԽՈՐՀՐԴԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆ<br />
ՄԱՅԻՍԻ 15-ԻՆ ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏՈՒՄ ԿԱՆՑԿԱՑՎԻ ԼՂՀ-Ի ՖԻՆԱՆՍԱԿԱՆ
ԴԻՏԱՐԿՈՒՄՆԵՐԻ ԿԵՆՏՐՈՆԻ ՍՏԵՂԾՄԱՆԸ ՆՎԻՐՎԱԾ ԽՈՐՀՐԴԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆ
• 14-05-2008 19:48:00   | Հայաստան  |  Տնտեսություն
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՄԱՅԻՍԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Մայիսի 15-ին Ստեփանակերտում տեղի կունենա ԼՂՀ-ում փողերի լվացման եւ ահաբեկչության ֆինանսավորման դեմ պայքարի կառույցի` Ֆինանսական դիտարկումների կենտրոնի (ՖԴԿ), ստեղծմանը նվիրված խորհրդակցություն: Ինչպես «ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ»-ին հայտնեցին ՀՀ Կենտրոնական բանկի մամուլի ծառայությունից, խորհրդակցությունը կանցկացվի ՀՀ ԿԲ-ի կողմից ԼՂՀ-ում փողերի լվացման եւ ահաբեկչության ֆինանսավորման դեմ պայքարի համակարգի ներդրման հարցում ԼՂՀ իշխանություններին ցուցաբերվող աջակցության ծրագրի շրջանակներում: Խորհրդակցության անցկացման կապակցությամբ մայիսի 14-16-ին Լեռնային Ղարաբաղում է գտնվելու ՀՀ ԿԲ-ի ՖԴԿ-ի պատվիրակությունը: ՀՀ ԿԲ-ի ՖԴԿ-ի կողմից ԼՂՀ իշխանություններին ցուցաբերած տեխնիկական օժանդակության արդյունքում 2007թ.-ի դեկտեմբերի 26-ին ընդունվել է «Փողերի լվացման եւ ահաբեկչության ֆինասնավորման դեմ պայքարի մասին» ԼՂՀ օրենքը, որն ուժի մեջ է մտել 2008թ.-ի ապրիլի 9-ին:

CONSULTATION ON CREATION OF FINANCIAL MONITORING CENTER IN<br /> NKR TO BE CONDUCTED IN STEPANAKERT ON MAY 15<br />
CONSULTATION ON CREATION OF FINANCIAL MONITORING CENTER IN
NKR TO BE CONDUCTED IN STEPANAKERT ON MAY 15
• 14-05-2008 19:48:00   | Armenia  |  Economy
YEREVAN, MAY 14, NOYAN TAPAN. A consultation on creation of the Financial Monitoring Center (FMC) - a body for the fight against money laundering and terrorism financing in the NKR - will be conducted in Stepanakert on May 15. NT was informed by the press service of the Central Bank of Armenia (CBA) that the consultation will take place under the program of CBA's assistance to the NKR authorities in the introduction of the system of fight against money laundering and terrorism financing in the NKR. A delegation of the CBA FMC will be in Nagorno Karabakh on May 14-16 in order to participate in the consultation. Thanks to the technical assistance provided by the CBA FMC to the NKR authorities, the NKR Law on Fight against Money Laundering and Terrorism Financing was passed on December 26, 2007. The law took effect on April 9, 2008.