ՄԱՅԻՍԻՆ ՃԱՊՈՆԻԱՅԻՑ ԵՎ ՉԻՆԱՍՏԱՆԻՑ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆ ԿՆԵՐԿՐՎԵՆ<br /> ԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ԱՌՄԱՄԲ 66 ԿՈՄԲԱՅՆ ԵՎ ՏՐԱԿՏՈՐ<br />
ՄԱՅԻՍԻՆ ՃԱՊՈՆԻԱՅԻՑ ԵՎ ՉԻՆԱՍՏԱՆԻՑ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆ ԿՆԵՐԿՐՎԵՆ
ԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ԱՌՄԱՄԲ 66 ԿՈՄԲԱՅՆ ԵՎ ՏՐԱԿՏՈՐ
• 30-04-2008 20:00:00   | Հայաստան  |  Տնտեսություն
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ԱՊՐԻԼԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Ճապոնիայի եւ Չինաստանի կառավարությունների տրամադրած դրամաշնորհային միջոցներով մայիսին Հայաստան կներկրվեն ընդհանուր առմամբ հացահատիկ եւ եգիպտացորեն հավաքող 66 կոմբայն եւ տրակտոր: Ինչպես ապրիլի 30-ի ասուլիսում հայտնեց ՀՀ գյուղատնտեսության փոխնախարար Սամվել Գալստյանը, հանրապետությունում նման մեխանիզմների բացակայության պատճառով տարեկան գրանցվել է 12-17% բերքի կորուստ: Միաժամանակ Ս.Գալստյանը նշեց, որ ՀՀ Գյուղատնտեսության նախարարության եւ Լեհաստանի կառավարության միջեւ ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն ցածր տոկոսադրույքով լիզինգով հանրապետություն կներկրվեն տարբեր հզորություն ունեցող տրակտորներ: Նշենք, որ 2004թ.-ից մինչեւ 2008թ.-ի հունվարի 1-ը հանրապետություն են ներկրվել 519 մեքենա-մեխանիզմներ:

66 COMBINE HARVESTERS AND TRACTORS TO BE IMPORTED INTO<br /> ARMENIA FROM JAPAN AND CHINA IN MAY<br />
66 COMBINE HARVESTERS AND TRACTORS TO BE IMPORTED INTO
ARMENIA FROM JAPAN AND CHINA IN MAY
• 30-04-2008 20:00:00   | Armenia  |  Economy
YEREVAN, APRIL 30, NOYAN TAPAN. 66 tractors and combine harvesters of grain and corn will be imported into Armenia in May with grants provided by the governments of Japan and China. The RA deputy minister of agriculture Samvel Galstian said at the April 30 press conference that the lack of such machinery in the country results in 12-17% loss of harvests annually. According to S. Galstian, under an agreement signed between the RA ministry of agriculture and the Polish government, tractors of various capacities will be brought to Armenia at a low interest rate by leasing. In the period of 2004 to January 1, 2008, 519 units of machinery were imported into the country.