ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՏԱՐՎԱ ՇՐՋԱՆԱԿՆԵՐՈՒՄ ՓԱՐԻԶՈՒՄ ԿԱԶՄԱԿԵՐՊՎԵԼ Է<br /> ԳԱԼԱ-ՀԱՄԵՐԳ ԱՇԽԱՐՀԻ ՈՒԺԵՂԱԳՈՒՅՆ ԳԵՂԱՍԱՀՈՐԴՆԵՐԻ ՄԱՍՆԱԿՑՈՒԹՅԱՄԲ<br />
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՏԱՐՎԱ ՇՐՋԱՆԱԿՆԵՐՈՒՄ ՓԱՐԻԶՈՒՄ ԿԱԶՄԱԿԵՐՊՎԵԼ Է
ԳԱԼԱ-ՀԱՄԵՐԳ ԱՇԽԱՐՀԻ ՈՒԺԵՂԱԳՈՒՅՆ ԳԵՂԱՍԱՀՈՐԴՆԵՐԻ ՄԱՍՆԱԿՑՈՒԹՅԱՄԲ
• 18-04-2007 17:00:00   | Ֆրանսիա  |  Սպորտ
ՓԱՐԻԶ, 18 ԱՊՐԻԼԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Փարիզի «Բերսի» մարզապալատի սահադաշտում ապրիլի 14-ին կայացել է գալա համերգ` աշխարհի գեղասահքի տարբեր տարիների չեմպիոնների մասնակցությամբ: Միջոցառման կազմակերպիչ Ֆրանսիայի եւ Հայաստանի գեղասահքի ֆեդերացիաները, Ֆրանսիայի ԺԱՖ հայկական երիտասարդական միությունը հրավիրել էին նաեւ Անաստասիա Գրեբյոնկինա - Վազգեն Ազրոյան պարային զույգին, որը իր վարպետությունը ցուցադրեց երգահան Արա Գեւորգյանի երաժշտության ուղեկցությամբ: Ինչպես «ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ»-ի թղթակցին հայտնեց Հայաստանի գեղասահքի ֆեդերացիայի նախագահ Սամվել Խաչատրյանը, միջոցառումն անցկացվել է Ֆրանսիայում Հայաստանի տարվա շրջանակներում::

В РАМКАХ ГОДА АРМЕНИИ В ПАРИЖЕ ОРГАНИЗОВАН ГАЛА-КОНЦЕРТ С<br /> УЧАСТИЕМ СИЛЬНЕЙШИХ ФИГУРИСТОВ МИРА<br />
В РАМКАХ ГОДА АРМЕНИИ В ПАРИЖЕ ОРГАНИЗОВАН ГАЛА-КОНЦЕРТ С
УЧАСТИЕМ СИЛЬНЕЙШИХ ФИГУРИСТОВ МИРА
• 18-04-2007 17:00:00   | Франция  |  Спорт
ПАРИЖ, 18 АПРЕЛЯ, НОЯН ТАПАН. На ледовом поле парижского спортивного комплекса "Берис" 14 апреля состоялся гала-концерт с участием чемпионов мира по фигурному катанию разных лет. Организатором мероприятия выступили Федерации фигурного катания Франции и Армении, Армянский молодежный союз ЖАФ Франции пригласил также танцевальную пару Анастасия Гребенкина - Вазген Азроян, которая показала свое мастерство в сопровождении музыки Ара Геворкяна. Как сообщил корреспонденту "НОЯН ТАПАН" председатель Федерации фигурного катания Армении Самвел Хачатрян, мероприятие проводилось в рамках года Армении во Франции.