ՀԱՇՄԱՆԴԱՄՆԵՐԻ ՄԱՍՆԱԿՑՈՒԹՅԱՄԲ ՄԱՐՏԻ 31-ԻՆ ՎԱՆԱՁՈՐՈՒՄ<br /> ԿԱՆՑԿԱՑՎԻ ՄԱՐԶԱՅԻՆ ՄՇԱԿՈՒԹԱՅԻՆ ՓԱՌԱՏՈՆ<br />
ՀԱՇՄԱՆԴԱՄՆԵՐԻ ՄԱՍՆԱԿՑՈՒԹՅԱՄԲ ՄԱՐՏԻ 31-ԻՆ ՎԱՆԱՁՈՐՈՒՄ
ԿԱՆՑԿԱՑՎԻ ՄԱՐԶԱՅԻՆ ՄՇԱԿՈՒԹԱՅԻՆ ՓԱՌԱՏՈՆ
• 30-03-2007 15:50:00   | Հայաստան  |  Հասարակություն
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՄԱՐՏԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: «Լուսաստղ» բարեգործական հասարակական կազմակերպության կողմից Լոռու մարզում իրականացվող «Արվեստը սահմաններ չունի» ծրագրի շրջանակներում մարտի 31-ին Վանաձորում կանցկացվի մարզային մշակութային փառատոն, որին կմասնակցեն նաեւ հաշմանդամները: Ինչպես «ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ»-ի թղթակցին հայտնեց կազմակերպության նախագահ Նունե Պեպանյանը, ծրագրի շրջանակներում նախատեսվում է կազմակերպել նաեւ հաշմանդամների ձեռքի աշխատանքների ցուցահանդես: Ն.Պեպանյանը նշեց, որ ծրագրի նպատակն է մշակութային միջոցառումների իրականացման միջոցով նպաստել հասարակությունում հաշմանդամների ինտեգրմանը: Ծրագիրն իրականացվում է ՀՀ նախագահի աշխատակազմի կողմից տրամադրած 3 մլն 900 հազար դրամով (մոտ 10,8 հազ. ԱՄՆ դոլար): Ի դեպ, Լոռու մարզում ապրում են 12,5 հազ. հաշմանդամներ:

REGIONAL CULTURAL FESTIVAL TO BE HELD ON MARCH 31 IN<br /> VANADZOR WITH PARTICIPATION OF DISABLED<br />
REGIONAL CULTURAL FESTIVAL TO BE HELD ON MARCH 31 IN
VANADZOR WITH PARTICIPATION OF DISABLED
• 30-03-2007 15:50:00   | Armenia  |  Social
YEREVAN, MARCH 30, NOYAN TAPAN. Regional cultural fesitval will be held on March 31 in Vanadzor, in which disabled people will also take part. The festival will be held within the framework of Art Has No Limits program implemented in Lori marz by the Lousastgh charity NGO. As Noyan Tapan correspondent was informed by NGO Chairwoman Nune Pepanian, within the framework of the program it is also envisaged to organize an exhibition of handworks made by disabled people. N. Pepanian said that the goal of the program is to contribute to integration of disabled to the society through holding of cultural events. The program is implemented with 3 mln 900 thousand drams (nearly 10.8 thousand USD) provided by RA President's staff. By the way, 12.5 thousand disabled live in Lori region.