2007 Թ.-ԻՆ ՄԻ ՇԱՐՔ ՀԱՅԱՍՏԱՆՅԱՆ ԶԲՈՍԱՇՐՋԱՅԻՆ ԸՆԿԵՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ<br /> USAID-Ի CAPS ԾՐԱԳՐԻ ՇՐՋԱՆԱԿՆԵՐՈՒՄ ԿՍՏԱՆԱՆ ՏԵԽՆԻԿԱԿԱՆ<br /> ՕԺԱՆԴԱԿՈՒԹՅՈՒՆ<br />
2007 Թ.-ԻՆ ՄԻ ՇԱՐՔ ՀԱՅԱՍՏԱՆՅԱՆ ԶԲՈՍԱՇՐՋԱՅԻՆ ԸՆԿԵՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ
USAID-Ի CAPS ԾՐԱԳՐԻ ՇՐՋԱՆԱԿՆԵՐՈՒՄ ԿՍՏԱՆԱՆ ՏԵԽՆԻԿԱԿԱՆ
ՕԺԱՆԴԱԿՈՒԹՅՈՒՆ
• 25-01-2007 19:00:00   | Հայաստան  |  Տնտեսություն
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Հայաստանի հյուրանոցների միությունը (ՀՀՄ), Հայաստանի զբոսավարների գիլդիան (ՀԶԳ), Հայաստանի ներգնա տուրօպերատորների միությունը (ՀՆՏՄ), Զբոսաշրջության զարգացման հայկական գործակալությունը (ԶԶՀԳ) եւ Հայաստանի ռեստորանների ֆեդերացիան (ՀՌՖ) 2007թ.-ին կշարունակեն համագործակցել ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գործակալության (USAID) «Մրցունակ մասնավոր հատված Հայաստանում» (CAPS) ծրագրի հետ եւ կստանան տեխնիկական օժանդակություն: Այս մասին «ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ»-ի թղթակցին հայտնեց CAPS ծրագրի զբոսաշրջության կլաստերի համակարգող Արմինե Իսրայելյանը: Նրա խոսքերով, փետրվարի վերջին նախատեսվում է զբոսաշրջության ոլորտի ամերիկացի փորձագետ Ջիմ Ֆիլիպսի այցելությունը Հայաստան, որը մասնակցելու է թվարկված կազմակերպությունների այս տարվա գործունեության ռազմավարության մշակման, ինչպես նաեւ տարեկան բիզնես-պլանների կազմման աշխատանքներին: Ըստ Ա.Իսրայելյանի, գարնանը ՀՀՄ-ի եւ ՀՌՖ-ի աշխատակիցների եւ ղեկավար անձնակազմի համար չորրորդ անգամ կանցկացվեն ծառայությունների մատուցման երկշաբաթյա դասընթացներ: Դասընթացները կվարեն Ամերիկյան հյուրանոցների ասոցիացիայի բարձրակարգ մասնագետները: Նախատեսվում է նաեւ թարմացնել նշված կազմակերպությունների գործող ինտերնետային կայքերը եւ ստեղծել կայքեր այն ընկերությունների համար, որոնք դեռեւս այն չունեն: Նշվեց, որ CAPS ծրագրի շրջանակներում օժանդակություն կստանան նաեւ արտերկրում Հայաստանի զբոսաշրջության ոլորտը ներկայացնող մի շարք նախաձեռնություններ:

В 2007 ГОДУ РЯД ТУРИСТИЧЕСКИХ КОМПАНИЙ АРМЕНИИ ПОЛУЧАТ<br /> ТЕХНИЧЕСКОЕ СОДЕЙСТВИЕ В РАМКАХ ПРОГРАММЫ CAPS USAID<br />
В 2007 ГОДУ РЯД ТУРИСТИЧЕСКИХ КОМПАНИЙ АРМЕНИИ ПОЛУЧАТ
ТЕХНИЧЕСКОЕ СОДЕЙСТВИЕ В РАМКАХ ПРОГРАММЫ CAPS USAID
• 25-01-2007 19:00:00   | Армения  |  Экономика
ЕРЕВАН, 25 ЯНВАРЯ, НОЯН ТАПАН. В 2007 году Союз гостиниц Армении (СГА), Гильдия гидов Армении (ГГА), Союз внутренних туроператоров Армении (СВТА), Армянское агентство развития туризма (ААРТ) и Федерация ресторанов Армении (ФРА) продолжат сотрудничество с программой "Конкурентный частный сектор в Армении" (CAPS) Агентства международного развития США (USAID). Об этом корреспонденту "НОЯН ТАПАН" сообщила координатор кластера туризма программы CAPS Армине Исраелян. По ее словам, в конце февраля предусматривается визит в Армению американского эксперта Джима Филипса, который примет участие в разработке стратегии деятельности вышеназванных компаний, а также в работе по составлению годовых бизнес-планов. По словам А.Исраелян, весной для сотрудников и руководящего состава СГА и ФРА будут уже в четвертый раз проведены двухнедельные курса оказания услуг. Курсы будут вести высококвалифицированные специалисты Ассоциации американских гостиниц. Предусматривается также обновление действующих интернет-сайтов указанных организаций и создание новых сайтов. Было отмечено, что в рамках программы CAPS содействие получат и некоторые инициативы, представляющие сферу туризма Армении за рубежом.