ՀՀ-ՈՒՄ ԱՄՆ-Ի ՆԱԽԿԻՆ ԴԵՍՊԱՆԸ ԴԱՐՁԱՎ ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ ԳՈՐԾՈՂ<br /> «ԳԼՈԲԱԼ ԳՈԼԴ» ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ԿՈՐՊՈՐԱՑԻԱՅԻ ԱՆԿԱԽ ՏՆՕՐԵՆ<br />
ՀՀ-ՈՒՄ ԱՄՆ-Ի ՆԱԽԿԻՆ ԴԵՍՊԱՆԸ ԴԱՐՁԱՎ ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ ԳՈՐԾՈՂ
«ԳԼՈԲԱԼ ԳՈԼԴ» ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ԿՈՐՊՈՐԱՑԻԱՅԻ ԱՆԿԱԽ ՏՆՕՐԵՆ
• 14-12-2006 14:08:00   | Հայաստան  |  Տնտեսություն
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: ՀՀ-ում ԱՄՆ-ի նախկին դեսպան Գարրի Հիլմորը, որն այդ պաշտոնը զբաղեցրել է 1993-95 թթ.-ին, ընտրվել է «Գլոբալ գոլդ» միջազգային կորպորացիայի անկախ տնօրեն: Այս մասին «ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ»-ի թղթակցին հայտնեցին կորպորացիայի հայկական ներկայացուցչության մամուլի ծառայությունում: «Գլոբալ գոլդ» կորպորացիան իր գործունեությունն իրականացնում է Չիլիում եւ Հայաստանում` ոսկու հանքարդյունաբերության զարգացման եւ հետազոտությունների, արդյունահանության ոլորտում: «Գլոբալ գոլդը» գրանցված է ԱՄՆ-ում, նրա շուկայական արժեքը կազմում է 30 մլն ԱՄՆ դոլար: Վերջին ժամանակներս «Գլոբալ գոլդը» իր կապիտալն ավելացրել է եւս 13 մլն դոլարով: Հայաստանում կորպորացիան իր աշխատանքները կենտրոնացրել է Հյուսիս-կենտրոնական գոտում, որտեղ գտնվում են Հանքավանի եւ Թուխմանուկի հանքավայրերը, ինչպես նաեւ 13 այլ հետազոտվող տեղամասերում:

FORMER US AMBASSADOR TO ARMENIA BECOMES DIRECTOR OF GLOBAL<br /> GOLD INTERNATIONAL CORPORATION OPERATING IN ARMENIA<br />
FORMER US AMBASSADOR TO ARMENIA BECOMES DIRECTOR OF GLOBAL
GOLD INTERNATIONAL CORPORATION OPERATING IN ARMENIA
• 14-12-2006 14:08:00   | Armenia  |  Economy
YEREVAN, DECEMBER 14, NOYAN TAPAN. Former US ambassador to Armenia Harry Gilmor who held this position in 1993-1995, was elected as independent director of the international cooperation Global Gold. NT correspondent was informed about it from the press service of the corporation's Armenian office. Global Gold is engaged in the mining, development and research of gold ore industry in Chile and Armenia. The corporation is registered in the US, with its market value making 30 million USD. Recently Global Gold increased its capital by another 13 million USD. In Armenia the corporation operates in the Northern-Central zone where the Hankavan and Tuchmanuk deposits as well as 13 other explored areas are located.