ՄՇԱԿՈՒՅԹԻ ՆԱԽԱՐԱՐՈՒԹՅՈՒՆԸ ՍԱՏԱՐ Է ԿԱՆԳՆԵԼՈՒ ՇՆՈՐՀԱԼԻ<br /> ԵՐԻՏԱՍԱՐԴՆԵՐԻ ՍՏԵՂԾԱԳՈՐԾԱԿԱՆ ԿԱՅԱՑՄԱՆԸ<br />
ՄՇԱԿՈՒՅԹԻ ՆԱԽԱՐԱՐՈՒԹՅՈՒՆԸ ՍԱՏԱՐ Է ԿԱՆԳՆԵԼՈՒ ՇՆՈՐՀԱԼԻ
ԵՐԻՏԱՍԱՐԴՆԵՐԻ ՍՏԵՂԾԱԳՈՐԾԱԿԱՆ ԿԱՅԱՑՄԱՆԸ
• 13-11-2006 15:18:00   | Հայաստան  |  Մշակույթ
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: ՀՀ մշակույթի եւ երիտասարդության հարցերի նախարարության կազմակերպած «Հայաստանն իմ հայրենիքն է» հանրապետական երիտասարդական փառատոնի 3-րդ եզրափակիչ փուլին նոյեմբերի 13-ին կմասնակցեն Հայաստանի մարզերի եւ Արցախի շուրջ 100 երիտասարդներ, որոնք նախորդ երկու փուլերում ճանաչվել են հաղթողներ: Ինչպես նոյեմբերի 13-ին ասուլիսում տեղեկացրեց ՀՀ մշակույթի եւ երիտասարդության հարցերի փոխնախարար Արթուր Պողոսյանը, երկու տարի պարբերականությամբ կազմակերպվող այս փառատոնի նպատակն է ի հայտ բերել շնորհալի եւ տաղանդավոր երիտասարդ կատարողների եւ ստեղծագործողների` հետագայում սատարելու համար շնորալիների կայացմանը եւ նրանց ստեղծագործական ճակատագրին: Ըստ փոխնախարարի, այս տարվա հուլիսի 15-ից մեկնարկած փառատոնի` լուսանկարչության, գեղանկարչության, կիրառական արվեստի, նորաձեւության, ազգագրական, էստրադային եւ հեղինակային երգի մրցույթներին ի սկզբանե մասնակցել են հանրապետության բոլոր մարզերի եւ Արցախի 700 երիտասարդներ: Փառատոնի 2-րդ փուլը անցկացվել է մարզերում օգոստոսի 20-ից հոկտեմբերի 1-ը: Նախարարությունը փառատոնի անցկացման համար տրամադրել էր 8 մլն դրամ: Նոյեմբերի 13-ին Կամերային երաժշտության տանը 3-րդ փուլի ավարտից հետո կկայանա նաեւ գալա համերգ, ուր եւ կամփոփվեն փառատոնի եզրափակիչ փուլի արդյունքները:

МИНИСТЕРСТВО КУЛЬТУРЫ БУДЕТ ОКАЗЫВАТЬ СОДЕЙСТВИЕ<br /> ТВОРЧЕСКОМУ СТАНОВЛЕНИЮ ТАЛАНТЛИВОЙ МОЛОДЕЖИ<br />
МИНИСТЕРСТВО КУЛЬТУРЫ БУДЕТ ОКАЗЫВАТЬ СОДЕЙСТВИЕ
ТВОРЧЕСКОМУ СТАНОВЛЕНИЮ ТАЛАНТЛИВОЙ МОЛОДЕЖИ
• 13-11-2006 15:18:00   | Армения  |  Культура
ЕРЕВАН, 13 НОЯБРЯ, НОЯН ТАПАН. В третьем заключительном туре республиканского молодежного фестиваля "Армения - моя родина", который состоится 13 ноября, примут участие около 1000 молодых людей из областей Армении и Арцаха, которые в двух предыдущих турах были признаны победителями. Как отметил на пресс-конференции 13 ноября заместитель министра культуры и по вопросам молодежи РА Артур Погосян, цель этого, организуемого каждые два года, фестиваля состоит в выявлении талантливых молодых авторов и исполнителей для того, чтобы в дальнейшем оказать содействие их становлению и творческой судьбе. По словам заместителя министра, в конкурсах начавшегося в июле этого года фестиваля - в сфере фотографии, живописи, прикладного искусства, моды, этнографической, эстрадной и авторской песни, вначале принимали участие 700 молодых людей из Арцаха и областей Армении. Второй тур фестиваля проводился в областях с 20 августа по 1 октября. Министерство предоставило 8 млн драмов на проведение фестиваля. 13 ноября в Доме камерной музыки после 3-го тура состоится также гала-концерт, в котором и будут подведены итоги заключительного тура фестиваля.