ԱԺ-Ն ԸՆԴՈՒՆԵՑ «ԱՌԱՆՑ ԾՆՈՂԱԿԱՆ ԽՆԱՄՔԻ ՄՆԱՑԱԾ ԵՐԵԽԱՆԵՐԻ<br /> ՍՈՑԻԱԼԱԿԱՆ ՊԱՇՏՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՄԱՍԻՆ» ՕՐԵՆՔՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄՆԵՐԸ<br />
ԱԺ-Ն ԸՆԴՈՒՆԵՑ «ԱՌԱՆՑ ԾՆՈՂԱԿԱՆ ԽՆԱՄՔԻ ՄՆԱՑԱԾ ԵՐԵԽԱՆԵՐԻ
ՍՈՑԻԱԼԱԿԱՆ ՊԱՇՏՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՄԱՍԻՆ» ՕՐԵՆՔՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄՆԵՐԸ
• 26-10-2006 15:42:00   | Հայաստան  |  Հասարակություն
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Հոկտեմբերի 26-ին ՀՀ Ազգային Ժողովը երկրորդ ընթերցմամբ եւ ամբողջությամբ միաձայն ընդունեց «Առանց ծնողական խնամքի մնացած երեխաների սոցիալական պաշտպանության մասին» գործող օրենքում լրացումներ նախատեսող օրինագիծը: Ըստ այդմ, հիշյալ կատեգորիայի երեխաների խնամքն ու դաստիարակությունն իրականացնող պետական մասնագիտացված կազմակերպությունների, մանկատների աշխատողների ամսական աշխատավարձի չափը չի կարող ցածր լինել ՀՀ օրենքով սահմանված նվազագույն ամսական աշխատավարձի չափի եռապատիկից, որի նկատմամբ սահմանվում է նաեւ հավելավճար` աշխատողի տարիֆային աշխատավարձի 50 տոկոսի չափով: Նշված կազմակերպությունների ցանկը սահմանում է ՀՀ կառավարությունը: Օրենքն ուժի մեջ կմտնի 2007թ.-ի հունվարի 1-ից:

NA ADOPS ADDITIONS TO LAW "ON SOCIAL PROTECTION OF CHILDREN<br /> REMAINED WITHOUT PARENTS' CARE"<br /> REMAINED WITHOUT PARENTS' CARE"
NA ADOPS ADDITIONS TO LAW "ON SOCIAL PROTECTION OF CHILDREN
REMAINED WITHOUT PARENTS' CARE"
• 26-10-2006 15:42:00   | Armenia  |  Social
YEREVAN, OCTOBER 26, NOYAN TAPAN. The RA National Assembly unanimously adopted on October 26 in the second reading and completely the draft envasiging additions to the acting law "On Social Protection of Children Remained without Parents' Care." According to it, the size of monthly salary of employees of state specialized organizations implementing care and bringing up of children of the mentioned category, children's homes may not be less than threefold of the minimal size of salary fixed by the RA law. Addition payment is also fixed towards it, with the size of 50% of employee's tariff salary. The list of the mentioned organizations is fixed by the RA Government. The law will come into force from January 1, 2007.