ԱԺ-Ն ԸՆԴՈՒՆԵՑ «ԱՌԱՆՑ ԾՆՈՂԱԿԱՆ ԽՆԱՄՔԻ ՄՆԱՑԱԾ ԵՐԵԽԱՆԵՐԻ<br /> ՍՈՑԻԱԼԱԿԱՆ ՊԱՇՏՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՄԱՍԻՆ» ՕՐԵՆՔՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄՆԵՐԸ<br />
ԱԺ-Ն ԸՆԴՈՒՆԵՑ «ԱՌԱՆՑ ԾՆՈՂԱԿԱՆ ԽՆԱՄՔԻ ՄՆԱՑԱԾ ԵՐԵԽԱՆԵՐԻ
ՍՈՑԻԱԼԱԿԱՆ ՊԱՇՏՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՄԱՍԻՆ» ՕՐԵՆՔՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄՆԵՐԸ
• 26-10-2006 15:42:00   | Հայաստան  |  Հասարակություն
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Հոկտեմբերի 26-ին ՀՀ Ազգային Ժողովը երկրորդ ընթերցմամբ եւ ամբողջությամբ միաձայն ընդունեց «Առանց ծնողական խնամքի մնացած երեխաների սոցիալական պաշտպանության մասին» գործող օրենքում լրացումներ նախատեսող օրինագիծը: Ըստ այդմ, հիշյալ կատեգորիայի երեխաների խնամքն ու դաստիարակությունն իրականացնող պետական մասնագիտացված կազմակերպությունների, մանկատների աշխատողների ամսական աշխատավարձի չափը չի կարող ցածր լինել ՀՀ օրենքով սահմանված նվազագույն ամսական աշխատավարձի չափի եռապատիկից, որի նկատմամբ սահմանվում է նաեւ հավելավճար` աշխատողի տարիֆային աշխատավարձի 50 տոկոսի չափով: Նշված կազմակերպությունների ցանկը սահմանում է ՀՀ կառավարությունը: Օրենքն ուժի մեջ կմտնի 2007թ.-ի հունվարի 1-ից:

ПАРЛАМЕНТ ПРИНЯЛ ДОПОЛНЕНИЯ К ЗАКОНУ "О СОЦИАЛЬНОЙ ЗАЩИТЕ<br /> ДЕТЕЙ, ОСТАВШИХСЯ БЕЗ РОДИТЕЛЬСКОЙ ОПЕКИ"<br /> ДЕТЕЙ, ОСТАВШИХСЯ БЕЗ РОДИТЕЛЬСКОЙ ОПЕКИ"
ПАРЛАМЕНТ ПРИНЯЛ ДОПОЛНЕНИЯ К ЗАКОНУ "О СОЦИАЛЬНОЙ ЗАЩИТЕ
ДЕТЕЙ, ОСТАВШИХСЯ БЕЗ РОДИТЕЛЬСКОЙ ОПЕКИ"
• 26-10-2006 15:42:00   | Армения  |  Общество
ЕРЕВАН, 26 ОКТЯБРЯ, НОЯН ТАПАН. 26 октября в НС РА во втором чтении и полностью единогласно был принят законопроект, предусматривающий дополнения к действующему закону "О социальной защите детей, оставшихся без родительской опеки". Согласно этому, размер ежемесячной зарплаты сотрудников государственных специализированных организаций, осуществляющих опеку и воспитание детей указанной категории, и детских домов не может быть ниже троекратного размера установленной законом РА минимальной заработной платы, в отношении которой устанавливается и доплата в размере 50 процентов тарифной зарплаты сотрудников. Перечень указанных организаций устанавливает правительство РА. Закон вступит в силу с 1 января 2007 года.