«Հայկական ավիաուղիներ»-ը 16 տարով ստացել է օդանավի շահագործման վկայական
«Հայկական ավիաուղիներ»-ը ՀՀ քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեի կողմից ստացել է օդանավի շահագործման վկայական՝ 16 տարի ժամկետով (ՕՇՎ)։     Սա կարևոր ձեռքբերում է ընկերության զարգացման, թռիչքների ուղղությունների ընդլանյման համար։ Արդեն դեկտեմբերի 20-ից կբացվի
Նիկոլ, 15 զինվորի համար ո՞ւմ գլուխը պետք է թռցնել. 1 տարի անց չիմացանք ինչ է եղել ու նախորդել դեպքին
18.01.2024 21:04
Աջակցեք մեզ – https://www.patreon.com/NoyanTapanTV «Նոյյան Տապան» լրատվական կենտրոնի մամուլի սրահում (Իսահակյան 28, 3-րդ հարկ) տեղի ունեցավ Գեղարքունիքի Ազատ գյուղում ինժեներասակրավորական վաշտի կացարանում բռնկված հրդեհի հետևանքով մահացած  զինծառայողների տուժողների լիազոր
2022-ը եղել է համակարգային, ինստիտուցիոնալ բարեփոխումների տարի. սա մեր արձագանքն է այն ընդհանուր մարտահրավերներին, որոնք ունենք. Վարչապետ
30.12.2022 11:17
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի հետ մասնակցել է Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների առթիվ պետական կառավարման համակարգի ներկայացուցիչների համար կազմակերպված ընդունելությանը:   Վարչապետ Փաշինյանը հանդես է եկել ելույթով, որում,
Սպանության դեպքի բացահայտում Ասկերանի շրջանում
03.05.2022 19:21
Մայիսի 2-ին ոստիկանության Ասկերանի շրջանային բաժնի քրեական հետախուզության բաժնի օպերլիազորը զեկուցագիր է ներկայացրել այն մասին, որ  ՀՀ ոստիկանության Շիրակի մարզային վարչության Գյումրի քաղաքի Մուշի բաժնից ստացված հեռախոսագրի կապակցությամբ՝ ձեռնարկված
Հավաքվենք, լսենք իրար և դառնանաք պառակտումից միասնություն տանող կամուրջը
30.12.2021 18:01
Դեկտեմբերի 30-ին «Նոյյան Տապան» լրատվական կենտրոնի մամուլի սրահում տեղի ունեցավ ասուլիս:    Բանախոսներ՝ Վահան Հովհաննիսյան, Սուրեն Օքմինյան, Թելման Թադեւոսյան   Թեմա՝ Պառակտումից միասնություն տանող կամուրջի անհրաժեշտության
Հադրութեցին՝ Մհեր Գրիգորյանին. մի ստիպեք մեզ փողոց դուրս գալ և հակաիշխանական ակցիաներ անել
11.10.2021 14:09
Նոյյան Տապանի. Արցախի Հանրապետությունից բռնի տեղահանվածների ՀԿ-ների մասնակցույամբ
Սյունիքը Հայաստանի սյունն է․«Սյունիքը՝ Քաղաքակրթությունների Միջնաբերդ»միջազգ․համաժողովի արդյունքները
02.10.2021 12:34
Կապանում անցկացվեց «Սյունիքը՝ Քաղաքակրթությունների Միջնաբերդ» միջազգային համաժողովը, որի մասին, ինչպես նաեւ Սյունքում այսօր ստեղծված իրավիճակի մասին «Նոյյան Տապան»-ի մամլո սրահում  պատմեցին Վարդան Խաչատրյանը, Գայանե Ափինյանը եւ  Հակոբ
Մինսկի խումբը գործընթացի վերականգնման ցանկություն է ցույց տալիս. ինչու ՌԴ-ն, Ֆրանսիան և ԱՄՆ-ը մերժեցին Ալիևի հրավերը
13.07.2021 12:05
Արմենպրես. Փորձագետների կարծիքով՝ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահող երկրների՝ Ռուսաստանի, Ֆրանսիայի և Միացյալ Նահանգների դեսպանները մերժել են Շուշի այցելելու Ադրբեջանի հրավերը, քանի որ չեն համարում, որ Արցախյան հիմնախնդիրը լուծված է,
Կենսաթոշակների վճարման գործընթացը կսկսվի ապրիլի 2-ից
31.03.2021 17:35
ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունից տեղեկացնում են, որ ապրիլ ամսվա  կենսաթոշակների վճարման գործընթացը կսկսվի ապրիլի
Արցախի ապառազմակալումը պահանջ է, վերադարձը` անհրաժեշտություն. սա է ցեղասպանության կասեցման ուղին
11.02.2021 13:20
Փետրվարի 11-ին ժամը 12:30-ին «Նոյյան Տապան» լրատվական կենտրոնի մամուլի սրահում (Իսահակյան 28, 3-րդ հարկ) տեղի ունեցավ ասուլիս` Արցախի ռազմակալված շրջաններից տեղահանվածների մասնակցությամբ:   Թեման՝ «Արցախի ապառազմակալումը պահանջ է, վերադարձը լքված տներ
Ստի տակ ստորագրում են ուսադիր կրողները. ո՞րն է գլխավոր դատախազի շահը. փաստաբաններ
09.03.2020 11:30
Մարտի 9-ին ժամը 11:30-ին «Նոյյան Տապան» -ի մամուլի սրահում տեղի ունեցավ երեխաների ապօրինի որդեգրումների գործով մի քանի  մայրերի և նրանց փաստաբանների ասուլիսը։       Թեման՝ «Մայրերը և փաստաբանները գործի վերաբերյալ նոր մանրամասներով
«Հրաժարվում ենք աշխատել Օպերայի ներկայիս ղեկավարների հետ, ովքեր փորձում են մեզանից ազատվել». արտիստները դիմում են իրավապշատպանին
28.02.2020 14:00
Փետրվարի 28-ին ժամը  14.00-ին  «Նոյյան Տապան» լրատվական գործակալության մամուլի սրահում (Իսահակյան 28, 3-րդ հարկ) տեղի  կունենա ասուլիս՝  Ալ. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի երգչախմբի որոշ անդամների
Ազատամարտիկները պահանջում են նոր պաշտոնանկություններ ՊՆ-ում և ներկայացնում կոնկրետ առաջարկներ
26.02.2020 12:30
Փետրվարի 26- ին ժամը  12.30-ին  «Նոյյան Տապան» լրատվական գործակալության մամուլի սրահում տեղի է ունենում ասուլիս։    Թեման՝ «ՀՀ բանակում ոչ մարտական զոհերը կանխելու նպատակով պահանջ և առաջարկներ»։    Բանախոսներն են     Սուրեն Կարապետյան -  «Հետախույզ
«Ես ամեն օր վտանգի մեջ եմ». ահազանգում է սիրիահայ գործարարը
21.02.2020 13:00
Փետրվարի 21- ին ժամը  13.00-ին  «Նոյյան Տապան» լրատվական գործակալության մամուլի սրահում (Իսահակյան 28. 3-րդ հարկ) տեղի կունենա ասուլիս։    Թեման՝  «Ինչպե՞ս Հայաստանում ոչխար վաճառելիս թալանեցին սիրիահայ գործարարին և եզդի անասնապահներին ու
20-ամյա հայ աղջկան ադրբեջանցիները այնպես հրեցին մետրոյի գնացքի տակ, որ գլուխը մարմնից պոկվեց
14.01.2020 13:00
Հունվարի 14-ին ժամը  13.00-ին  «Նոյյան Տապան» լրատվական գործակալության մամուլի սրահում տեղի ունեցավ  ասուլիս։    Թեման՝  «Ինչո՞ւ  են ՀՀ քաղաքական իշխանությունները խուսափում 1988-ի փետրվարը Սումգայիթում և 1990-ի հունվարը Բաքվում որակել ցեղասպանություն»։    Բանախոսներն են   Մարիամ
Վերացրեք ծուղակները և նոր կիրառեք բալային համակարգը. իրավապաշտպանը՝ վարորդների նոր ակցիայի մասին
13.01.2020 12:00
Հունվարի 13-ին ժամը 12:00-ին «Նոյյան Տապան» -ի մամուլի սրահում (Իսահակյան 28. 3-րդ հարկ) տեղի ունեցավ «Իրավունքի սահման» ՍՊԸ տնօրեն Գևորգ Հովհաննիսյանի ասուլիսը։   Թեման՝  «Ճանապարհային երթեւեկության տուգանքների բալային համակարգը  կգործի հունվարի
Ծանր տարի էր թե հանրության և թե կառավարության համար. տարին ամփոփեցին բնապահպանները
24.12.2019 13:00
Դեկտեմբերի 24-ին ժամը 13.00-ին «Նոյյան Տապան» լրատվական գործակալության մամուլի սրահում տեղի ունեցավ բնապահպանների տարեվերջյան ամփոփիչ ասուլիսը՝ 2019 թվականին ոլորտում կատարված և չկատարված աշխատանքների վերաբերյալ։   Բանախոսներն են  Սիլվա Ադամյան - «Թռչնասերների կենտրոն»
Սպիտակում դեռ 2200 ընտանիք ապրում է տնակներում, նրանք սպասում են վարչապետի այցին
06.12.2019 12:30
Դեկտեմբերի 6-ին ժամը 12.30-ին «Նոյյան Տապան» լրատվական գործակալության մամուլի սրահում տեղի ունեցավ Սպիտակի երկրաշարժի հետևանքների վերացման շտաբի համակարգող, Սպիտակ քաղաքի նախկին ղեկավար Նորայր Մուրադյանի ասուլիսը։    Թեման՝ «Երկրաշարժից 31 տարի անց։ Ներդրու   մային
Ինչո՞ւ ժամանակին ԱԺ պատգամավոր Փաշինյանը չկանխեց Սպիտակի արդյունաբերական վանդալիզմը
04.12.2019 12:30
Դեկտեմբերի 4-ին ժամը 12.30-ին «Նոյյան Տապան» լրատվական գործակալության մամուլի սրահում ունեցավ ասուլիս։    Թեման՝ «Երկրաշարժից 31 տարի անց. աղետի գոտում արդյունաբերության, տնտեսության, աշխատատեղերի  վերականգնման ծրագրի առաջարկ  և այն իրականացնելու հնարավոր ուղիներն ու
Տպավորություն է, որ վարչապետին մեր դիմումները չեն հասնում. բնակիչների ահազանգը
26.11.2019 13:00
Նոյեմբերի 26-ին  ժամը 13.00-ին «Նոյյան Տապան» լրատվական գործակալության մամուլի սրահում տեղի ունեցավ ասուլիս։    Թեման՝   «Երևանում շարունակում են մարդկանց վտարել  իրենց  տներից և ոչնչացնել պատմամշակութային արժեքներ։ Երևանի Պուշկին, Բելյակով, Տերյան, Լալայանց
Եթե մենք հեղափոխություն ենք արել, պետք է մի բան հասկանանք` «սարքոցին» պետք է վերանա. Մարինա Պողոսյան
07.11.2019 12:30
Նոյեմբերի 7-ին  ժամը 12.30-ին «Նոյյան Տապան» լրատվական գործակալության մամուլի սրահում տեղի ունեցավ ասուլիս։     Թեման՝   «Նոր մանրամասներ և հանգամանքներ Ալավերդիում տեղի ունեցած աղմկոտ սպանության  գործի վերաբերյալ»։    Բանախոսներն են   Մարինա Պողոսյան - իրավապաշտպան  Ինեսսա Պետրոսյան
Ազատումից հիասթափված չեմ, բայց պարոն վարչապետ, ճշտեք ինչ մասնագետի եք ազատել աշխատանքից. Ի. Սարգսյան
06.11.2019 12:30
Նոյեմբերի 6-ին  ժամը 12.30-ին «Նոյյան Տապան» լրատվական գործակալության մամուլի սրահում տեղի ունեցավ ՀՀ Բնապահպանության և ընդերքի տեսչական մարմնի ղեկավարի նախկին տեղակալ Իգոր Սարգսյանի և փաստաբան Մկրտիչ Դավթյանի ասուլիսը։       Թեման՝  «Ամուլսարում
«Լավ կլիներ այս մասին լրատվամիջոցներն իմանային». փաստաբան
01.11.2019 12:00
Նոյեմբերի 1-ին  ժամը 12.00-ին «Նոյյան Տապան» լրատվական գործակալության մամուլի սրահում տեղի ունեցավ փաստաբան  Տիգրան Հայրապետյանի ասուլիսը։    Թեման՝  «Վճռաբեկ դատարանը Ժ.Սեֆիլյանի բողոքի շրջանակներում որոշակի կարգավորումներ է սահմանել ԶԼՄ-ների համար՝ պարտավորեցնելով զերրծ
«Այն ժողովուրդը որը մերժեց կոռուպցիան, կմերժի նաև այլասերությունը». «ԿԱՄՔ» նախաձեռնություն
25.10.2019 11:30
Հոկտեմբերի 25-ին  ժամը 11.30-ին «Նոյյան Տապան» լրատվական գործակալության մամուլի սրահում տեղի ունեցավ  Հայկական արժեքների պաշտպանության  «ԿԱՄՔ» հասարակական նախաձեռնության անդամների ասուլիսը։   Թեման՝  «Հայկական արժեքների պաշտպանության «ԿԱՄՔ» հասարակական նախաձեռնության անցած մեկ տարին
Մեկնարկում է «Կոնսոլիդացիա պլյուս մեկ» շարժումը. համահիմնադիրները՝ շարժման նպատակի և գործառույթների մասին
16.10.2019 12:00
Հոկտեմբերի 16-ին  ժամը 12.00-ին «Նոյյան Տապան» լրատվական գործակալության մամուլի սրահում տեղի ունեցավ «Կոնսոլիդացիա պլյուս մեկ» շարժման  համահիմնադիրների ասուլիսը։     Թեման՝  «Ստեղծվում է «Կոնսոլիդացիա պլյուս մեկ» շարժումը։ Նախաձեռնության հիմնադիրները, շարժման անհրաժեշտությունը և
«Ձեւավորում է քաղաքական երրորդ ուժը՝ նախկինների վերարտադրությունը և ներկա իշխանության սայթաքումները կանխելու համար». «Ժառանգություն»
15.10.2019 13:00
Հոկտեմբերի 15-ին  ժամը 13.00-ին «Նոյյան Տապան» լրատվական գործակալության մամուլի սրահում տեղի ունեցավ  «Ժառանգություն» կուսակցության նախագահ Անդրանիկ Գրիգորյանի  եւ փոխնախագահ Նարինե Դիլբարյանի ասուլիսը։     Թեման՝  «Քաղաքական երրորդ ուժի ձեւավորումը»։      Հավելյալ տեղեկությունների համար դիմել
Մեր արած ակցիան որևիցե կերպ պետք չէ վերագրել մամուլի դեմ ոտնձգության, հարձակման. Հայկ Ստեփանյան
09.10.2019 13:00
Հոկտեմբերի 9-ին  ժամը 13.00-ին «Նոյյան Տապան»-ի մամուլի սրահում  տեղի ունեցավ ասուլիս։     Թեման՝ «Պարզաբանումներ «Հայելի» ակումբի նկատմամբ իրականացրած ակցիայի վերաբերյալ»։    Բանախոսներն են   Արտակ Գալստյան -  իրավապաշտպան  Սուսաննա Սարգսյան - փաստաբան Հայկ Ստեփանյան - ակցիայի մասնակից  Դավիթ Հովհաննիսյան
«Չհամարձակվեք ընկնել ոտատակ, կստանաք համարժեք իրավական պատասխան». Հայկազ Մակարյան
08.10.2019 12:00
Հոկտեմբերի 8-ին  ժամը 12.00-ին «Նոյյան Տապան»-ի մամուլի սրահում տեղի ունեցավ ասուլիս։    Թեման՝ «Հեղափոխականներին սադրում և փորձում են ոչնչացնել։ Մանվել Գրիգորյանի սանիկն  ընդդեմ հեղափոխական Հայկազ Մակարյանի»։    Բանախոսներն են   Հայկազ Մակարյան- իրավաբան, հրապարակախոս  Ալինա Ավետիսյան
«Երեխաների վաճառք եղել է, կա ու շարունակվելու է, քանի դեռ այս մաֆիան գործում է». Ռուզան Ադանալյան
07.10.2019 12:00
Հոկտեմբերի 7-ին  ժամը 12.00-ին «Նոյյան Տապան» լրատվական գործակալության մամուլի սրահում տեղի ունեցավ  Գյումրիում սպանված 25 ամյա Արտյոմ Ադանալյանի մոր՝ Ռուզան Ադանալյանի ասուլիսը։   Թեման՝ «Թավշյա ԱԱԾ-ի և նախկին ոստիկանապետի անգործության հետևանքները։
«Մեզ վրա գոռում են և լսափողը գցում». Կենդանապաշտպանները դժգոհ են ոլորտի ներկայացուցիչների աշխատանքից
04.10.2019 13:00
Հոկտեմբերի 4-ին ժամը 13.00-ին «Նոյյան Տապան» լրատվական գործակալության մամուլի սրահում տեղի ունեցավ Կենդանիների պաշտպանության համաշխարհային օրվան նվիրված ասուլիս։    Թեման՝ «Կենդանիների պաշտպանվածությունը Հայաստանում։  Ոլորտի խնդիրները և դրանց կարգավորման եղանակները։ Պետության և
Սպայի վրա ձեռք բարձրացնելը՝ ձեռք բարձրացնել է պետության վրա. հիմա ՊՆ փոխգնդապետը կոմայի մեջ է
24.09.2019 13:00
Սեպտեմբերի 24-ին  «Նոյյան Տապան» -ի մամուլի սրահում  «Զորացրված սպաների միության» անդամ,  «Իրավունքի սահման» ՍՊԸ տնօրեն Գևորգ Հովհաննիսյանն անդրադարձավ սեպտեմբերի 18-ի գիշերը  Վայոց Ձորի մարզում, Եղեգնաձոր քաղաքում զինվորականների և մարզպետարանի աշխատակիցների
Լուրջ խնդիրներ հատուկ խնամքի կարիք ունեցող երեխաների կրթության հարցում. ահազանգում է Լ. Զեյնալյան
24.09.2019 12:00
Սեպտեմբերի 24-ին ժամը 12:00-ին «Նոյյան Տապան» -ի մամուլի սրահում տեղի ունեցավ   «Հասարակություն, արդարություն, իրավունք» ՀԿ նախագահ Լուսինե Զեյնալյանի ասուլիսը։    Թեման՝  «Խնդիրներ ունեցող երեխաներին մեկուսացնել հասարակությունից թե՞ ոչ. նրանք պատասխանատվություն են
Կարեւորվել է Հայաստանում գործուն արհմիությունների մասին օրենք ունենալու հարցը
23.09.2019 17:29
ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Նաիրա Զոհրաբյանը սեպտեմբերի 23-ին հանդիպել է ամերիկյան «Էս Ի Այ Յու» կազմակերպության Կալիֆորնիայի գրասենյակի պատասխանատուների հետ: Կազմակերպությունը զբաղվում
«Երկու օր սպասեցինք, շարժ չարեցիք». Ռաֆիկ Առաքելյանի («Ճռո» Ռաֆո) սկանդալային հայտարարությունը
10.09.2019 12:10
Սեպտեմբերի 10-ին ժամը 12:00-ին «Նոյյան Տապան» -ի մամուլի սրահում տեղի ունեցավ   փաստաբան Ինգա Ավագյանի ասուլիսը։   Թեման՝ «Ռաֆիկ Առաքելյանի  սկանդալային հայտարարությունը՝   որդու նկատմամբ շարունակվող անօրինական գործողությունների շուրջ»։      Հավելյալ տեղեկությունների համար  դիմել՝ 060-35-11-24
Ցանկանում ենք դիմել Վլադիմիր Պուտինին, որ Հայաստանի համար քայլ անի․ հայ ավտոներկրողներ
30.08.2019 12:00
Օգոստոսի 30-ին ժամը 12:000-ին «Նոյյան Տապան» -ի մամուլի սրահում տեղի ունեցավ Ավտոներկրողների միության նախագահ Տիգրան Հովհաննիսյանի  և «Իրավունքի սահման» ՍՊԸ տնօրեն Գևորգ Հովհաննիսյանի ասուլիսը։   Թեման՝ «Նոր մանրամասներ  2020 թվականից մեքենաների ներմուծման
«Շենքը հրկիզված է»․ «Ձյունիկ սառնարան» ՍՊԸ-ի հրդեհից տուժած գործարարները կառավարությունից ակնկալում են ետ ստանալ իրենցից գանձված ԱԱՀ-ն և մաքասատուրքը
28.08.2019 12:00
Օգոստոսի 28-ին ժամը 12:000-ին «Նոյյան Տապան» -ի մամուլի սրահում տեղի ունեցավ «Ձյունիկ սառնարան» ՍՊԸ-ում  խոշոր հրդեհից տուժած  գործարարների ասուլիսը։     Թեման՝ ««Ձյունիկ սառնարան» ՍՊԸ-ում  խոշոր հրդեհից տուժած  գործարարները ծայրահեղ  տագնապի մեջ
«Քո ասուլիսը քո դուրը եկա՞վ». Հարություն Մաշադյանը սպառնացել է Գոռ Առաքելյանի պաշտպանին
27.08.2019 12:00
Օգոստոսի 27-ին ժամը 12:000-ին «Նոյյան Տապան» -ի մամուլի սրահում տեղի ունեցավ փաստաբան Ինգա Ավագյանի ասուլիսը։     Թեման՝ «Գոռ Առաքելյանը կալանքի է վերցվել. փաստաբանն ահազանգում է՝ դատախազության ճնշումների և  դատարանի  կողմից փորձաքննության
«Եթե չես ուզում ծնողներդ դատվեն, ընդունիր «մեղքդ»». 19-ամյա երիտասարդից սպառնալիքի տակ ցուցմունք են կորզել
23.08.2019 12:30
Օգոստոսի 23-ին ժամը 11:30-ին «Նոյյան Տապան» -ի մամուլի սրահում տեղի ունեցավ փաստաբան Ինգա Ավագյանի ասուլիսը։   Թեման՝  «Զորակոչի ենթակա անձին մեղադրում են կեղծ փաստաթուղթ ներկայացնելու և ծառայությունից խուսափելու համար, այն դեպքում
Հեմփը չունի հոգեմետ ազդեցություն. գործարարը վստահության քվե է ակնկալում
20.08.2019 14:39
Օգոստոսի 20-ին ժամը 12.30-ին «Նոյյան Տապան» լրատվական գործակալության մամուլի սրահում տեղի ունեցավ  «Արմերիկա»  ՍՊ Ընկերության հիմնադիր տնօրեն՝ Ռուբեն Մկրտչյանի և նույն ընկերության տնօրեն, իրավաբան  Արմեն Ումրշատյան ի համատեղ ասուլիսը։   Թեման՝
Կատարվեց իմ երազանքը. բարեգործություն եմ անում իմ հայրենիքում. Շուշաննա Սիմոնյան
20.08.2019 11:30
Օգոստոսի 20-ին ժամը 11:30-ին «Նոյյան տապան» լրատվական գործակալության մամուլի սրահում  տեղի ունեցավ ռուսաստանաբնակ բժշկուհի Շուշաննա Սիմոնյանի ասուլիսը։   Թեման՝ «Սիրտ-անոթային, անոթային և պլաստիկ վիրաբույժ Շուշաննա Սիմոնյանը Ռուսաստանից կրկին ժամանել է Հայաստան՝
Հեմփ բույսի շնորհիվ մեր երկրում կդադարի անտառահատումը․ այն 4 անգամ ավելի էներգիա է պարունակում
14.08.2019 12:00
Օգոստոսի 14-ին ժամը 12.00-ին «Նոյյան Տապան» լրատվական գործակալության մամուլի սրահում տեղի ունեցավ ասուլիս։     Թեման՝ «Նոր արտադրություն առաջին անգամ Հայաստանում՝ Հեմփ տեսակի կանեփազգի բույսի աճեցում և վերամշակում՝ Հայաստանի տնտեսությունը միջազգային լուրջ բարձունքների
«Ոստիկանությունը տարածեց շինծու հայտարարություն՝ ժողովրդին հանդարտեցնելու համար». Մանուշակ Ստեփանյան
02.08.2019 12:30
Օգոստոսի 2-ին ժամը 12.30-ին «Նոյյան Տապան» լրատվական գործակալության մամուլի սրահում տեղի ունեցավ ասուլիս հասարակական գործիչների մասնակցությամբ։   Թեման՝ «Եռաբլուրում պղծել են հերոսների շիրիմները։ Դեպքերի հասարակական գնահատականը և պատկան մարմինների հրատապ անելիքները»     Բանախոսներն
Շիրիմների իրական պղծողներին պետք է հայտնաբերել և օրենքը դնել մի կողմ
02.08.2019 11:40
Օգոստոսի 2-ին ժամը 11.30-ին «Նոյյան Տապան» լրատվական գործակալության մամուլի սրահում տեղի ունեցավ ասուլիս։   Թեման՝ «Եռաբլուրում պղծել են հերոսների շիրիմները։  Ազատամարտիկների անդրադարձը և պատկան մարմինների հրատապ անելիքները»։      Ռոմիկ Մխիթարյան  -  փոխգնդապետ, «Արծիվ
Գյումրիում դելֆինարիա չի լինելու. կենդանապաշտպանները վճռական են տրամադրված
30.07.2019 12:00
Հուլիսի 30-ին ժամը 12.00-ին «Նոյյան Տապան» լրատվական գործակալության մամուլի սրահում տեղի ունեցավ ասուլիս՝ կենդանապաշտպանների մասնակցությամբ։   Թեման՝ «Սոչիում բնակվող գործարարը Գյումրիում դելֆինարիա է կառուցում․ նա ակնկալում է պետական աջակցություն. մասնագետները դեմ
«Զզվացրել եք ձեր հարցերով, գնացեք Պն». Արսեն Ամյանը՝ երկկողմանի տուժված մորը
26.07.2019 12:30
Հուլիսի 26-ին ժամը 12.30-ին «Նոյյան Տապան» լրատվական գործակալության մամուլի սրահում տեղի ունեցավ ասուլիս՝ Ազատամարտի որդեկորույս որոշ մայրերի և զոհվածների այրիների մասնակցությամբ։   Թեման՝ «Ազատամարտի որդեկորույս մայրերի և զոհվածների այրիների բնակարանային խնդիրները
«Իջևանցիներին երնեկ ենք տալու». Իրավապաշտպանը՝ Վայոց Ձոր հասած հեղափոխության «համբույրի» մասին
23.07.2019 12:30
Հուլիսի 23-ին  ժամը 12.30-ին  «Նոյյան Տապան» լրատվական գործակալության մամուլի սրահում տեղի ունեցավ ասուլիս՝  Վայոց Ձորի մարզի որոշ բնակիչների մասնակցությամբ, ովքեր բարձրաձայնում են մարզում շարունակվող ապօրինությունների, մարզպետի անգործության և նրա
«Որքա՞ն կարելի է ոստիկանին մատաղ անել կամ բերման ենթարկել պատահական մարդկանց». Նինա Կարապետյանց
19.07.2019 12:30
Հուլիսի 19-ին  ժամը 12.30-ին  «Նոյյան Տապան» լրատվական գործակալության մամուլի սրահում Ընտրովի արդարադատության շարքից տեղի է ունենում ասուլիս։    Թեման՝  « Հուլիսի 17-ին Իջևանում ոստիկանների և քաղաքացիների միջև տեղի ունեցած բախումը։  Ոստիկանների
«Բոյկոտեք բանկերը և մի վճարեք վերցրած գումարները». Իրավապաշտպան
19.07.2019 11:30
Հուլիսի 19-ին  ժամը 11.30-ին  «Նոյյան Տապան» լրատվական գործակալության մամուլի սրահում տեղի ունեցավ ասուլիս՝ բանկերից տուժածների մասնակցությամբ։   Թեման՝   «Բանկերը հետհեղափոխական շրջանում շարունակում են գործել «Ամեն գնով ավելի մեծ շահույթ, իրավականը կարևոր
Վարդավառը կանցկացվի Դրախտիկում՝ անկախ Սեւանի շուրջ եղած տարաձայնություններից և եղանակային պայմաններից
16.07.2019 11:30
Հուլիսի 16-ին  ժամը 11.30-ին  «Նոյյան Տապան» լրատվական գործակալության մամուլի սրահում տեղի ունեցավ «Վարդավառը Դրախտիկում» միջոցառման կազմակերպիչների ասուլիսը։    Թեման՝ «Սեւանի շուրջ ծավալվող տարաձայնությունները և Դրախտիկում անցկացվելիք Վարդավառը»։    Բանախոսներն են`   Կարինե Փանոսյան - «Վարդավառը
«Ինչո՞ւ ես պետք է վճարեմ փախած վարորդի տուգանքները». Վլադիկ Աբրահամյան
15.07.2019 11:30
Հուլիսի 15-ին ժամը 11:30-ին «Նոյյան տապան» լրատվական գործակալության մամուլի սրահում տեղի ունեցավ  թիվ 28 երթուղու տնօրեն Վլադիկ Աբրահամյանի եւ նույն երթուղու դիսպետչեր Արմեն Գրիգորյանի ասուլիսը։    Թեման՝  «Որոշ վարորդներ փորձանք են բոլորիս

Победителями IV квалификационного турнира являются ученики шахматного клуба «Белый король»
28 марта в 13:00 в пресс-зале информационного агентства «Ноян Тапан» состоялась пресс-конференция.   Спикер: Гагик Овсепян - директор шахматного клуба «Белый король»   На пресс-конференции присутствовали представители следующих средств массовой информации:  1. NTTV 2. Armenia TV   За
Большинство рек Армении крайне загрязнены.
22.03.2018 11:30
22 марта в 14:30 в пресс-зале информационного агентства «Ноян Тапан» состоялась пресс-конференция.     На пресс-конференции присутствовали представители следующих средств массовой информации:  1NT.am 2. News.am 3.Arminfo.am   За дополнительной информацией обращайтесь к Мари Петросян по телефону 060-35-11-24
Национальное государство необходимо для того, чтобы для Запада были легитимными и сильными для России. Левон Ширинян
20.03.2018 14:30
0 марта в 14:30 в пресс-зале информационного агентства «Ноян Тапан» состоялась пресс-конференция. Спикер:  Доктор политических наук, профессор, заведующий кафедрой политологии и права История педагогического университета Левон Ширинян.     На пресс-конференции присутствовали представители следующих
«Фермеры покидают деревн» Саргис Седракян
19.03.2018 11:30
19 марта в 11:30 в пресс-зале информационного агентства «Ноян Тапан» состоялась пресс-конференция. Спикер: Саргис Седракян На пресс-конференции присутствовали представители следующих средств массовой информации:  1. HTV 2.NT.am 3. Sputnik armenia 4.Newsarmenia.am   За дополнительной информацией обращайтесь к Мари
«Армянская сторона вынудила азербайджанские вооруженные силы мыслить сценарием «восстановления» военных учений. Тарон Оганнесян
14.03.2018 11:30
14 марта в 11:30 в пресс-зале информационного агентства «Ноян Тапан» состоялась пресс-конференция. Спикер: Тарон Оганнесян Тема: «Результаты зимней торговли ярмaрок и организация весенней торговли». На пресс-конференции присутствовали представители следующих средств массовой информации:  1.H2 TV 2․
«Мир ожидает крупный скандал, момент и время определит Иран». Сергей Шакарянц
13.03.2018 12:30
13 марта в 12:30 в пресс-зале информационного агентства «Ноян Тапан» состоялась пресс-конференция.  Спикер: Сергей Шакарянц   На пресс-конференции присутствовали представители следующих средств массовой информации:  1․ Ararat TV 2. H2 TV 3․ Kentron TV 4․ NT.am 5. Armenpress.am   За дополнительной
Победа Путина на выборах предсказуема, а санкции США, направленные на провал переизбрания Путина- невозможны.
12.03.2018 13:00
2 марта в 13:00 в пресс-зале информационного агентства «Ноян Тапан» состоялась пресс-конференция.  Спикер: Сурен Саргсян, международник Тема: «Участие Путина на выборах 2018. Армяно-российские отношения,  перспективы  развития сотрудничества. Выборы в РФ и
«Дорогих товаров нет. Заметен застой товаров. Гагик Даниелян
12.03.2018 12:00
12 марта в 12:30 в пресс-зале информационного агентства «Ноян Тапан» состоялась пресс-конференция. Спикер: Гагик Даниелян Тема: «Результаты зимней торговли ярмaрок и организация весенней торговли». На пресс-конференции присутствовали представители следующих средств массовой информации:  1.H2
Электронная музыка и клубная культура в Армении развиваются без вмешательства со стороны государства. DJ Guevo, DJ Arni Rock
09.03.2018 14:00
9 марта в 14:00 в пресс-зале информационного агентства «Ноян Тапан» состоялась пресс-конференция, посвященная международному дню ди-джея   Спикеры: DJ Guevo, DJ Arni Rock - члены армянской ассоциации ди-джейев,    и гость- DJ Jerry Ropero    Тема:
Пресс конференция в «Ноян Тапан» вице-президента Европейской конфедерации Алевитов Эльдар Кылычкая и председателя Координационного совета Международной ассоциации парламентариев-армян, председателq фонда «Возвращение» Арагац Ахояна.
09.03.2018 12:30
9 марта  в 12:30 в пресс-зале информационного агентства «Ноян Тапан» состоялась пресс-конференция вице-президента Европейской конфедерации Алевитов Эльдар Кылычкая и председателя Координационного совета Международной ассоциации парламентариев- армян, председателq фонда «Возвращение» Арагац Ахоянa.     Тема: Заявление Европейской конфедерации
Международный женский день в Армении: с 8 марта по 7 апреля.
08.03.2018 12:30
8 марта ж 12:30  в пресс-зале информационного агентства «Ноян Тапан» состоялась пресс-конференция, посвященная международному женскому  дню.    Тема:  «Женщины говорят своем празднике! 8 марта или 7 апреля? 8 марта не рабочий
Молодые архитекторы, рекомендуют установить статую Арама Манукяна в другом месте
02.03.2018 12:30
2 марта в 12:30 в пресс-зале информационного агентства «Ноян Тапан» состоялась пресс-конференция молодых архитекторов. Спикеры: Дэвид Степанян, Давид Петросян, студенты: Армине Котоян и Арег Асрабян.   На пресс-конференции присутствовали представители следующих средств массовой информации:  1․ShantTV 2.NT.am 3.Asekose.am За
«Арцах это наш флаг, национальный дух должен проснуться». Аствацатур Петросян
21.02.2018 15:00
16 февраля в 15:00 в пресс-зале информационного агентства «Ноян Тапан» состоялась пресс-конференция. В гостях генерал-майор армянской армии Аствацатур Петросян  Тема: «30-летие Арцахского движения. Достижения,  ошибки и уроки спустя 30 лет».   За дополнительной информацией обращайтесь
«Мы не иноговорящие, но нашему обществу нужны мыслители». Абгар Апинян
21.02.2018 14:00
21 февраля в 14:00 в пресс-зале информационного агентства «Ноян Тапан» состоялась пресс-конференция по случаю Международного дня родного языка. Тема: «Современные проблемы знания, использования, обучения, развития и сохранения родного языка. Преимущества
«Я дарю книги каждый день, потому что они не продаются». Ваагн Саргсян
19.02.2018 12:00
12 февраля в 12:00 в пресс-зале информационного агентства «Ноян Тапан» состоялась пресс-конференция. Тема:  «Современное ообщество и книга. Хасколько сегодня востребована книга, какова ее роль. Качество и содержание современной литературы. Книжный рынок
Сегодня армянская девушка сама выбирает себе жениха. Директор брачного агентства утверждает, что женщины чаще обращаются в брачные агенства, чем мужчины
12.02.2018 13:00
12 февраля в 13:00 в пресс-зале информационного агентства «Ноян Тапан» состоялась пресс-конференция. Тема: Брачные агентства в Армении. Качество и эффективность предоставляемых услуг, подбор специалистов, процесс организации работы, механизмы сбора данных. Общественное мнение и
Артему Аданаляну была введена иньекция ядом работниками скорой помощи.
29.01.2018 14:00
16 января в 12:30 в пресс-зале информационного агентства «Ноян Тапан» состоялась пресс-конференция. Тема: «Реальные мотивы убийства 25-летнего Артема Аданаляна правоохранительными органами: новые подробности, раскрытие информации, новые препятствия и санкции в
Инфляция в Армении будет продолжать расти до 6%. Грант Микаелян
24.01.2018 13:00
24 января в 13:00 в пресс-зале информационного агентства «Ноян Тапан» состоялась пресс-конференция  экономиста, политолога, научного сотрудника Института Кавказа Гранта Микаеляна. Тема: «Армения и регион в 2017 году. Результаты экономического анализа.
"Нет смерти армянской нации",- Саргис Ацпанян. Последние слова жизни.
23.01.2018 12:30
23 января в 12:30 в пресс-зале информационного агентства «Ноян Тапан» состоялась пресс-конференция  посвященная памяти Саргиса Хацпяна, общественного и политического деятеля, члена Освободительной войны в Арцахе.   Спикеры - близкие друзья Саркиса Хацпяана:   Геворг
«Мы будем работать до полного уничтожения». Председатель Союза перевозчиков Армении видит опасность широкомасштабной забастовки
17.01.2018 14:00
17 января в 14:00 в пресс-зале информационного агентства «Ноян Тапан» состоялась пресс-конференция. Тема: «Всеобщая забастовка или повышение тарифов».   Спикеры: Грант Егиазарян - Председатель Союза перевозчиков Армении Тиигран Оганесян - председатель ОО «Лига защитников автомобилистов»  На пресс-конференции присутствовали представители следующих
«70-е и 90-е снова в тренде». Марианна Кабабян
16.01.2018 12:30
16 января в 12:30 в пресс-зале информационного агентства «Ноян Тапан» состоялась пресс-конференция. Гость медиацентра  Марианна Кабабян, fashion blogger, основатель mashroom.am, руководитель торговой платформы армянских брендов. Тема: «Модные тренды и тенденции 2018
Политическая обстановка в Сирии. Необъявленная война. Сергей Шакарянц
12.01.2018 12:30
12 января в 12:30 в пресс-зале информационного агентства «Ноян Тапан» состоялась пресс-конференция. Гость медиацентра  политолог Сергей Шакарянц. Тема: «Текущая ситуация на Ближнем Востоке и дальнейшее развитие событий в регионе». На пресс-конференции присутствовали
В 2017 году был приостановлен роспуск армянского государства. Азат Аршакян
09.01.2018 12:30
9 января в 12:30 в пресс-зале информационного агентства «Ноян Тапан» состоялась пресс-конференция  бывшего  депутата Верховного Совета Азата Аршакяна и юридического консультанта, юриста Айказа Макаряна. Тема: «Социальная и правовая ситуации в
Преподаватели поддерживают и будут продолжать поддерживать инициативу «За развития науки».(видео)
01.11.2017 12:00
1 ноября в 12:00 в пресс- зале информационного агентства «Ноян Тапан» состоялось обсуждение об изменении порядка предоставления  академического отпуска.   Спикеры:   Севак Григорян - член инициативы «За развития науки» Айк Закарян - член инициативы «За
Армянское безобразие Каталонии. (видео)
20.10.2017 12:00
20 октября в 12:00 в пресс-зале информационного агентства «Ноян Тапан» состоялась пресс-конференция, с участием общественно-политических деятелей. Тема: «Армянское безобразие Каталонии». Спикеры: Мариам Авагян  - координатор Конгресса беженцев из Азербайджанской ССР Мартин Исраелян - председатель НП
За крупную сумму сданный в аренду Мшнахом зал, не может препятствовать проведению фестиваля “Цвета мира”. (видео)
18.10.2017 13:00
20 октября в 12:00 в пресс-зале информационного агентства «Ноян Тапан» » состоялась пресс-конференция  с участием представителей сферы культуры. Культуры разных народов в течение одного вечера  в одном месте. 21 октября
Результатом двусторонней встречи президентов Армении и Азербайджана, может стать установление «взаимного доверия» между сторонами. Карен Веранян (видео)
17.10.2017 12:00
17 октября в 13:00 в пресс-зале информационного агентства «Ноян Тапан» » состоялась пресс-конференция.  Руководитель Центра политических исследований nаучно-образовательного фонда «Нораванк», старший эксперт  Карен Веранян, прокомментировал встречу президентов Армении и
Начался второй тур инициативы «Армянская диаспора для армянской армии» (видео)
12.10.2017 13:00
12 октября в 13:00 в пресс- зале информационного агентства «Ноян Тапан» состоялась пресс-конференция.   Тема: «Новый формат помощи со стороны армянской диаспоры армянской армии. Cовместное обобщение первых результатов с  основателем инициативы и
«Национальная ассоциация потребителей Армении» призывает присоединиться к идеи «Армения без сигарет». (видео)
12.10.2017 12:00
12 октября в 13:00 в пресс- зале информационного агентства «Ноян Тапан» состоялась пресс-конференция по-поводу Национального дня борьбы с табаком.  Спикер: Мелита Акобян -  Председатель Национальной академии потребителей Армении. На пресс-конференции присутствовали представители
В селе Айгеховит провинции Тавуш открылась клиника при содействии фонда «Помощь Армении».
12.10.2017 11:15
12 октября в 13:00 в пресс- зале информационного агентства «Ноян Тапан» состоялась пресс-конференция Миграна Бароняна, президента группы «Азад», члена Попечительского совета Швейцарского благотворительного фонда «Помощь Армении». Тема: «Швейцарцы продолжают поддерживать
Утверждена Шахматная Федерация Республики Западная Армения
20.07.2017 12:00
ԱՐԵՒՄՏԵԱՆ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹԻՒՆ    REPUBLIQUE  D’ARMENIE OCCIDENTALE     REPUBLIC OF  WESTERN ARMENIA   РЕСПУБЛИКА ЗАПАДНАЯ АРМЕНИЯ     Шахматная Федерация Республики Западная Армения   Пресс-релиз (О первом онлайн турнире, приуроченного к Международному дню шахмат)   В рамках развития Республика Западная Армения инициирует различные направления, в т.ч. в
23.01.2015 12:00
Президенту НКР  господину  Бако Саакяну      Премьер – Министру НКР господину  Араику Арутюняну  Председателю Национального Собрания НКР господину Ашоту  Гуляну  Руководителю фракции «Демократия»  госпоже  Жанне Галстян  Руководителю фракции  «Родина»   господину Гагику