Կը ապահովուի կուսակցութիւններու աուդիտորական ծառայութիւններու դիմաց ֆինանսաւորման:
Կառավարութեան որոշմամբ՝ Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովը հնարաւորութիւն կ'ապահովի համապատասխան օրենսդրական ակտերով, մասնաւորապէս՝ «Կուսակցութիւններու մասին» սահմանադրական օրենքով, պարտադիր աուդիտի ենթակա եւ պետական ֆինանսաւորում ստացող կուսակցութիւններու աուդիտորական ծառայութիւններու դիմաց ֆինանսաւորումը:
Հիմք ընդունելով որոշմամբ սահմանուած մեթոդաբանութիւնը՝ պարտադիր աուդիտի ենթակա եւ պետական ֆինանսաւորում ստացող կուսակցութիւններու՝ 2025 թ. տարեկան հաշուետուութիւններու աուդիտի պայմանագրի գները սահմանուած են հետեւեալ կերպ՝ «Վերածնուող Հայաստան»-1 470 000 դրամ, «Հայ Յեղափոխական դաշնակցութիւն»-3 780 000 դրամ, «Բարգաւաճ Հայաստան»-2 400 000 դրամ, «Հանրապետութիւն»-1 960 000 դրամ, «Քաղաքացիական պայմանագիր»-8 340 000 դրամ։

25-06-2026 18:14 Армения Пресс-релизы
Согласно решению правительства, Комиссии по предотвращению коррупции будет предоставлена возможность обеспечить финансирование аудиторских услуг партий, подлежащих обязательному аудиту и получающих государственное финансирование, в соответствии с соответствующими законодательными актами, в частности, Конституционным законом «О партиях»:
Основываясь на методологии, установленной решением, цены на контракты аудита годовых отчетов партий, подлежащих обязательному аудиту и получающих государственное финансирование, на 2025 год установлены следующим образом: «Возрождающаяся Армения» - 1 470 000 драмов, «Армянская революционная федерация» - 3 780 000 драмов, «Процветающая Армения» - 2 400 000 драмов, «Республика» - 1 960 000 драмов, «Гражданский договор» - 8 340 000 драмов.