Վարչապետը ծանօթացած է Կիեւեան կամրջի հիմնանորոգման աշխատանքներու ընթացքին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Երեւանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանի, Կրթութեան, գիտութեան, մշակոյթի եւ սպորտի նախարար Ժաննա Անդրեասյանի եւ Քաղաքաշինութեան կոմիտեի նախագահ Եղիազար Վարդանյանի ուղեկցութեամբ ծանօթացած է Կիեւեան կամրջի հիմնանորոգման աշխատանքներու ընթացքին:
Ծրագրի պատասխանատուները ներկայացուցած են իրականացուող աշխատանքները եւ նշած, որ ընթացքի մէջ են կամրջի երթեւեկելի մասի եւ հետիոտնային հատվածներու վերականգնման, դեֆորմացիոն կարերու ու ջրահեռացման համակարգի նորացման, ջրամեկուսացման աշխատանքները, վերականգնուող են նաեւ կամրջային թռիչքային կառուցուածքները եւ հենարանները։ Նշուած է նաեւ, որ կ’թարմացուին կամրջի բազրիքները, արտաքին լուսաւորութեան հաղորդալարերը կ’անցկացուին ստորգետնեայ ճանապարհով։
Ծրագրի իրականացման նպատակով համայնքային բյուջէէն հատկացուած է 456 մլն դրամ: Տեղեկացուած է, որ կամրջի երթեւեկելի մասի աւարտը նախատեսուած է օգոստոսի 29-ին:

Премьер-министр ознакомился с ходом работ по капитальному ремонту Киевского моста
Премьер-министр Никол Пашинян, в сопровождении мэра Еревана Тиграна Авиняна, министра образования, науки, культуры и спорта Жанны Андреасян и председателя Комитета градостроительства Егиазара Вартаняна, ознакомился с ходом работ по капитальному ремонту Киевского моста:
Ответственные за проект представили проводимые работы и отметили, что в процессе находятся восстановление проезжей части моста и пешеходных зон, обновление деформационных швов и системы водоотведения, а также работы по гидроизоляции. Также восстанавливаются пролетные конструкции моста и опоры. Было отмечено, что будут обновлены перила моста, а провода наружного освещения будут проложены подземным путем.
Для реализации проекта из муниципального бюджета выделено 456 млн драмов. Сообщено, что завершение работ на проезжей части моста запланировано на 29 августа.