Դիտարկում կանցկացնի ԼՂՀ Մարտակերտի շրջանի Թալիշ բնակավայրի մերձակայքում
Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության իշխանությունների հետ նախօրոք ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն` մարտի 14-ին ԵԱՀԿ առաքելությունը Լեռնային Ղարաբաղի և Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծի պլանային դիտարկում կանցկացնի ԼՂՀ Մարտակերտի շրջանի Թալիշ բնակավայրի մերձակայքում:
ԼՂՀ տարածքից դիտարկումն իրականացնելու են ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի դաշտային օգնականներ Իրժի Աբերլեն /Չեխիա/ և Եվգենի Շարովը /Ուկրաինա/, ինչպես նաև ԵԱՀԿ բարձր մակարդակի պլանավորման խմբի ներկայացուցիչ Պավլո Շամաևը:
Շփման գծի հակառակ կողմից դիտարկումը գլխավորելու է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ, դեսպան Անջեյ Կասպշիկը:
ԼՂՀ իշխանությունները պատրաստակամություն են հայտնել աջակցել դիտարկման անցկացմանը եւ ապահովել ԵԱՀԿ առաքելության անդամների անվտանգությունը:
ԼՂՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ դիտարկման առաքելությանը ղարաբաղյան կողմից ուղեկցելու են ԼՂՀ արտաքին գործերի նախարարության եւ պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչները:

• 11-03-2013 18:12:53   |   |  Politics
On March 14, in accordance with the arrangement reached with the authorities of the Nagorno Karabakh Republic, the OSCE mission will conduct a planned monitoring of the Line of Contact between the armed forces of Nagorno Karabakh and Azerbaijan near the settlement of Talish, Martakert region, NKR.
In the NKR territory, the monitoring will be conducted by Field Assistants of the Personal Representative of the OSCE Chairman-in-Office Jiri Aberle (Czech Republic) and Yevgeny Sharov (Ukraine), as well as OSCE High-Level Planning Group representative Pavlo Shamaev.
From the opposite side, the monitoring will be headed by the OSCE Chairman-in-Office Andrzej Kasprzyk.
The NKR authorities expressed readiness to assist in conducting the monitoring and to ensure the security of the OSCE mission members.
From the Karabakh side, the monitoring mission will be accompanied by representatives of the NKR Ministries of Foreign Affairs and Defense.